DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Kaliteli Diş Hekimliği İçin Tercih Edebileceğiniz  Yurt Dışı Üniversiteleri

Diş Hekimliği, son derece prestijli üniversite bölümlerinin başında gelmektedir. Öğrencilerin, anatominin en hassas konularından birisi olan ağız ve diş sağlığı üzerine çalışma yürüttüğü bu bölüm, hem iyi maaşlarıyla hem de sağladığı avantajlı sosyal konum ile bilinmektedir. Türkiye’de bu prestijli bölüm, kazanması son derece zorlu ve yüksek bir sınav puanı isteyen bir bölümdür. Bu sebepten dolayı da öğrenciler,  yoğun bir stres altında olmaktadırlar. Bu yoğun stresin altına girmek istemeyen öğrenciler ise çoğunlukla yurt dışında Diş Hekimliği eğitimi alma seçeneğine yönelerek sınavsız ve stressiz bir üniversite hayatına adım atmayı tercih etmektedirler. Peki kaliteli Diş Hekimliği için tercih edebileceğiniz yurt dışı üniversiteleri hangileridir?

Yurt Dışında Hangi Ülkede Diş Hekimliği Eğitimi Alabilirim?

Yurt dışında bu bölümün eğitimini almak isteyen öğrencilerin aklına gelen en önemli sorulardan birisi de şüphesiz ki bu eğitimin hangi ülkede alınıp alınmayacağına yöneliktir. Avrupa’nın yükselen yıldızlarından birisi olan Polonya, yurt dışında Diş  Hekimliği eğitimi almak için son derece önemli bir ülkedir. Polonya aynı zamanda öğrencilerine sağladığı imkanlar ile de sık sık gündeme gelen bir yerdir. Öğrencilerine part-time çalışma imkanı sunan bu ülke aynı zamanda uygun fiyatlarıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir. Polonya’da bulunan pek çok üniversite ayrıca gelişmiş eğitim ve kaliteli konaklama imkanlarına da sahip olduğundan dolayı iyi bir tercihtirler.

Lodz Tıp Üniversitesi’nde Kaliteli Bir Diş Hekimliği Eğitimi

Polonya’nın üniversite kentlerinden birisi olan Lodz’da bulunan Lodz Tıp Üniversitesi, bu bölümün eğitiminin alındığı en iyi üniversitelerden birisidir. 1950 yılında kurulan üniversite 2002 yılında bugünkü ismine kavuşmuş ve yeniden yapılanma sürecine girmiştir. Avrupa’da bulunan en kaliteli tıp üniversitelerinden birisi olan Lodz Tıp Üniversitesi son derece saygın bir akademik itibara sahip olup, bünyesinde 7 adet tam teşekküllü, modern hastane barındırmaktadır. Bu sebepten dolayı hem Tıp hem de Diş Hekimliği eğitimi almak isteyen öğrenciler için harika bir tercih olan Lodz Tıp Üniversitesi, bu konularda ülkedeki en iyi eğitimi veren yüksek öğrenim kurumudur. Son derece steril, gelişmiş ve modern teçhizatlarla hizmet veren üniversite Avrupa standartlarında bir Tıp eğitimini ve tedavi sürecini öğrencilerine ve hastalarına sağlamaktadır. Staj için de büyük bir ilgi kaynağı olan üniversitedeki 7 hastanenin her biri 3000 yatak kapasitelidir.

Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerinden birinde üniversite okumak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız