DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Kaliteli Eğitimi Ve Uygun Yaşam Şartlarıyla:  Nahçıvan Devlet Üniversitesi

Kaliteli eğitimi ve uygun yaşam şartlarıyla Nahçıvan Devlet Üniversitesi, yurt dışında üniversite okumak isteyen Türk vatandaşı öğrencilerimiz için oldukça uygun bir kurumdur diyebiliriz. Avrupa'daki üniversitelere kıyasla çok daha uygun bir ücret ile okuyabileceğiniz bu kurum, Türk kültürüne olan yakınlığı ile dikkat çeken Azerbaycan'ın Nahçıvan özerk bölgesinde bulunmaktadır.

Okul, Azerbaycan’daki diğer üniversiteler arasında özel bir yere sahiptir. 108 hektarlık alan üzerine kurulu olan okul kampüsü, her türlü tesis ve imkanı barındıran modern eğitim binalarına sahiptir. Elektronik alanlar, laboratuvarlar, internet merkezleri ve modern bilişim teknolojileriyle donatılmış elektronik kütüphanesi ile tüm öğrenci ve öğretim üyelerine en modern  hizmeti sunmaktadır. Üniversitenin tümünde kablosuz wi-fi internet hizmeti bulunur.

Nahçıvan Hakkında Bilgiler

Azerbaycan’a bağlı  özerk bir bölge olan Nahçıvan, cep yakmayan mali koşulları ve Türk kültürüne olan yakınlığı sayesinde, yurt dışında üniversite okumak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen bir ülke olmuştur. Özellikle kültürel bağın benzer oluşu, yurt dışında okul okumak isteyen öğrencilere kolay bir eğitim olanağını da sunmaktadır. Ayrıca bünyesinde barındırdığı kaliteli okullar ile adından söz ettiren Nahçıvan, bu konuda son derece modern eğitim olanaklarını da öğrencilerine vermektedir.

Üniversite Hakkında Genel Bilgiler

Sınavsız bir şekilde kayıt olabileceğiniz kurum, ulusal temellere dayanan, devlet tarafından fonlanan ve dünyaya entegre olmuş bir yükseköğretim kurumudur. Özellikle Tıp gibi saygın bir bölümü sınavsız bir şekilde okuma imkanı sağlayan Nahçıvan Devlet Üniversitesi, bu yüzden sebep pek çok Türk öğrencimiz için yurt dışı eğitimi dendiği zaman akla ilk gelen kurumlardan biri olmuştur.

Bu saygın okul, 4 kıtadan 50 üniversite ile işbirliği anlaşması imzalamış ve uluslararası ilişkilerini derinleştirmiştir. Mevcut durumda 3 TEMPUS hibe projesini yürütmekte olan NDÜ, yurt dışında kaliteli bir eğitim alabileceğiniz prestijli bir okuldur. NDÜ; Avrupa Rektörler Kulübü, Asya Birliği Üniversiteleri, Karadeniz Sektörü Üniversiteler Birliği ve Kafkas Üniversiteleri Birliği’ne üyedir. Bu üyelikler, NDÜ’nün kültürel yaşamında büyük rol oynamaktadır.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi'nin kültürel atmosferine ve modern yapısına bir TV stüdyosu, radyo stüdyosu, tiyatro stüdyosu, dans ve vokal grupları, koro kolektifleri katkıda bulunur. Üniversite, spor yapan öğrencilere her türlü desteği ve imkânı sağlamaktadır.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi ayrıcalığından faydalanmak ve kayıt yaptırmak için Draft Yurtdışı Eğitim'in İzmir, Ankara ve İstanbul şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Uzman eğitim danışmanlarımız size yurt dışı eğitimi konusunda en doğru referansı sunacaklardır.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız