DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Kaliteli Kurumları İle Yurt Dışında  Robotik Eğitimi Almak

Robotik; bilgisayar bilimi ve mühendisliği arayüzünde yer alan, disiplinler arası bir araştırma alanıdır. Robotik; robotların tasarımını, yapımını, işletimini ve kullanımını içerir. Robotik teknolojisinin amacı, insanlara günlük yaşamlarında yardım edebilecek ve  herkesi güvende tutabilecek akıllı makineler tasarlamaktır. Robotik, bilgi mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, makine mühendisliği, elektronik mühendisliği ve diğerlerinin başarılarından yararlanmaktadır. Peki hangi kurumlarda robotik eğitimi alınmalı?

Mekatronik ve Robotik - Nijniy Novgorod Devlet Teknik Üniversitesi
Pek çok mühendisin, teknikerin ve bilim insanının yetişmesine araclık eden teknik üniveristeler genellikle bulundukları ülkelerin endüstrisinin ve sanayisinin bel kemiği olduklarından dolayı her zaman el üstünde tutulan prestijli bir konuma sahip olmuşlardır. Ülke ekonomisinin temelini oluşturan personellerin yetiştiği bu üniversiteler bir ülkenin ve o ülkenin vatandaşlarının geleceğinin garantisi konumundaki eğitim kurumlarıdır. Teknik alanda yetiştirdiği personelin başarısı ile tanınan Rusya bu alanda eğitim almak isteyen pek çok öğrencinin tercihi olmuştur. Sınavsız öğrenci almasıyla tanınan Rusya ülkemizdeki teknik üniversitelerin zorlu kabul koşullarından sıyrılmak isteyen pek çok üniversiteli adayının alternatifidir.

Robotik Sistemler - Moskova Devlet Teknik Üniversitesi
Moskova Devlet Teknik Üniversitesi, 1830 yılında temel bilimlerin yanı sıra çeşitli zanaatlerin öğretilmesi amacıyla "Moskova Zanaat Okulu" olarak kurulmuştur. Sadece 50 yıl içinde kaydettiği büyük başarılarla Moskova Kraliyet Teknik Okulu adını aldıktan sonra gelişmeye hızla devam etmiştir. Bu tarihten itibaren bilim ve teknoloji alanında iyi mühendislerin yetiştirilmesine başlanmıştır. Rusya'nın ilk teknik üniversitesidir.

Robotik - Varşova Teknoloji Üniversitesi
Varşova Teknoloji Üniversitesi, geçmişte Varşova’da faaliyet gösteren Polonya teknik üniversitelerinin köklü geleneğini sürdürmektedir. Bu geleneğin izi 1826’da kurulan Polytechnic Institute adlı enstitüye kadar sürülebilir. Varşova Teknoloji Üniversitesi, Bilimsel Dersler Birliği ve Varşova Kenti Yurttaşlar Komitesinin çabalarıyla 1915 yılında faaliyete başlamıştır. Kesintiye uğramadan faaliyet gösteren Üniversite, nesiller boyu mezunlar vermiş, giderek artan bilimsel ve teknik başarılara imza atmıştır.

Yurt dışında üniversite eğitimi almak ve yurt dışı eğitimi hakkında aklınıza takılan sorulara en doğru şekilde cevap almak için uzman eğitim danışmanlarımız ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız