DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Kaliteli Mimarlık Eğitimi Alabileceğiniz  Yurt Dışı Üniversiteleri

Ülkemizdeki öğrenciler tarafından yoğun talep ve ilgi gören Mimarlık bölümü, bugün yurt dışı üniversitelerinde prestijli bir bölüm olarak yer almaktadır. Binaları ve fiziki yapıları düzenleme ya da tasarlama sanatı olan mimarlık, bugün en gözde mesleklerden biridir. Sanatın ve kültürün büyük önem taşıdığı Avrupa ülkeleri yurt içinde alınacak bir Mimarlık eğitimine kıyasla daha ufuk açıcı bir Mimarlık eğitimi vermektedirler. Bu sebepten dolayı yurt dışında alınacak eğitim, Türkiye’ye kıyasla daha yüksek standartlara sahiptir ve bu yüksek standartlardan dolayı daha tatmin edici bir kariyer imkanını öğrencilere sağlamaktadır. Yurt dışında alınacak bir mimarlık eğitimi Türkiye’de somut bir örneği bulunmayan sayısız mimari akımın teorik arka planını öğrencilerle buluşturduğundan dolayı geniş çaplı bir bilgi dağarcığını da öğrencilerin zihnine işler.

Mimarlık Eğitimi Ve Avrupa

Derinlikli ve zengin bir mimarlık eğitiminin yurt dışında alınabileceği ülkelerin başında estetiğe ve mimariye verdiği önemle tanınan İtalya gelmektedir. Avrupa ülkeleri arasında en köklü akademik geleneğe sahip olan İtalya’nın Bologna şehrinde bulunan Bologna Üniversitesi dünyanın en eski üniversitesi olduğundan dolayı tecrübenin ve akademik olgunluğun mükemmelleştirdiği bir mimarlık eğitimi sunmaktadır. Uluslararası akademik camianın en saygın üniversitelerinin müfredatına kattığı Bologna Süreci’nin doğum yeri olan Bologna Üniversitesi 1088 yılından bugüne faaliyetini aralıksız sürdürmeyi başarmış bir eğitim kurumudur. Bologna Üniversitesi’nin mimarlık fakültesi dünya çapında tanınmış sayısız akademisyen ve mimar yetiştirdiğinden dolayı geleceğini garanti altına almak isteyen mimar adayları için harika bir seçenektir.

Yurt dışında Mimarlık lisansı alabileceğiniz bir diğer ülke Ukrayna'dır. Öncelikle Ukrayna üniversiteleri, özellikle Mimarlık fakülteleri ile adından sıkça söz ettiren köklü okullardır. Dolayısıyla kalifiye bir eğitim alma imkanına sahip olacaksınız demektir. Ayrıca Ukrayna, diğer Avrupa ülkelerine kıyasla oldukça makul bir ülke olduğundan dolayı, cebinize de dost bir ülkedir. Ukrayna üniversiteleri yurt dışından pek çok öğrenciye ev sahipliği yapar. Bu sayede kozmopolit bir ortamda eğitim alarak, pek çok sosyal çevreye de dahil olabilirsiniz.

Hayallerinizdeki bölümü yurt dışında okumak ve daha detaylı bilgi almak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir ya da iletişim formundan bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız