DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Kaliteli ve Prestijli Eğitimi İle Azerbaycan Tıp Üniversitesi

Modern mimarisi, hızla gelişen ekonomik yapısı ve bünyesinde barındırdığı üniversiteler ile Azerbaycan, yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrencilerin ilk tercih ettiği ülkeler arasında yer almaktadır. Özellikle Tıp alanında yaptığı faaliyetler ile adından sıkça söz ettiren kardeş ülkemiz, son derece modern ve kaliteli eğitim olanaklarını da öğrencilerine sunmaktadır. Dünyanın pek çok yerinden öğrencinin, eğitim görmek istediği ülkeler arasında başı çeken Azerbaycan, ekonomik ve öğrenci dostu oluşu ile de dikkatleri üzerine toplamaktadır.

Azerbaycan’da Öğrenci Yaşamı Nasıldır?

Azerbaycan’ın kendine has dokusunun yanı sıra Türk kültürüne olan yakınlığı da, yurtdışında eğitim görmek isteyen Türk öğrenciler için vazgeçilmez unsurlar arasında yer almaktadır diyebiliriz. Bünyesindeki okullar ile sosyalleşme, vizyon geliştirme ve kendini her anlamda yetiştirme imkanı bulan kişiler, bütüncül bir çerçevede eğitim olanağına sahip olmaktadırlar. Öğrenciler için bol bol sosyal aktivitenin bulunduğu ülke, eğlenceli bir öğrencilik yaşamını vadetmektedir. Ayrıca yukarıda bahsettiğimiz gibi, öğrenci dostu olması sebebi ile de, ekonomik bir öğrencilik hayatının kapılarını aralar. Üniversitelerinde onlarca kaliteli bölüm ve program bulunan Azerbaycan üniversiteleri, uluslararası bir kariyerin de olanağını sunar.

Özellikle Tıp eğitimi almak isteyen öğrencilerin tercih ettiği üniversiteler arasında yer alan Azerbaycan Tıp üniversitesi, bu kurumların başında gelmektedir. Okul, yurtdışında Tıp okumak isteyen pek çok öğrenciye prestijli bir eğitim olanağı sunar.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Hakkında

1919 yılında Bakü Devlet Üniversitesi bünyesinde açılan 4 fakülteden biri olan Azerbaycan Tıp Fakültesi, köklü bir eğitim anlayışına sahiptir. Geleneksel eğitim anlayışını günümüz ile destekleyen okul, 7 fakülte ile bugünkü halini almıştır. Bünyesindeki 7500 öğrenciye son derece kaliteli bir eğitim sunan okul, modern ekipmanlar ile dünya standartlarına uygun klinikleri içinde barındırır.

Azerbaycan Tıp Üniversitesinin Bölümleri Hangileridir?

Elbette sadece Tıp eğitimi sunmayan okul, hazırlık bölümü ile birlikte Eczacılık ve Diş Hekimliği fakültelerini de bünyesinde barındırmaktadır. Yurtdışında Eczacılık ve Diş Hekimliği okumak isteyen öğrencilerine ise, Azerbaycan Türkçesi, Rusya ve İngilizce dillerinde eğitim olanağı sunmaktadır. Bu sayede öğrenciler, yabancı dillerini geliştirebilir ve farklı kültürleri deneyimleme olanağına sahip olabilirler.

Eğitim Ücretleri Ne Kadardır?

Muhtemelen aklınıza hemen fakültenin eğitim fiyatları gelmiştir. Açıkça söylemek gerekir ki okul, Türkiye’deki pek çok özel okuldan daha uygun bir bütçeyi öğrencilerine sunmaktadır. Sadece lise diplomanız ile kayıt yaptırabileceğiniz bu saygın kurumun eğitim ücretleri yıllık 3000 dolardan başlamaktadır. Azerbaycan’daki sosyal yaşamın da gayet ekonomik olduğunu hatırlarsak, oldukça makul bir bütçe ile Tıp eğitiminizi dünyanın en prestijli okullarından birinde almanız mümkündür.

Yurtdışında Tıp eğitimi almak ve yurtdışı üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret ederek, eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız