DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Kaliteli Ve Prestijli Yurt Dışı Eğitimin Adresi Litvanya

Resmi adı Litvanya Cumhuriyeti olan Litvanya; Kuzey Avrupa'da bulunan üç Baltık devletinden biridir. Başkent Vilnius aynı zamanda ülkenin en büyük şehridir. Resmi dili Litvanya'ca olan ülkenin Türkiye ile arasında yerel saat farkı yoktur. Para birimi Euro olan ülkenin yaşam maliyetleri ise diğer Avrupa ülkelerine kıyasla nispeten daha uygundur. Ülkemizden de pek çok öğrenciyi bünyesinde barındıran üniversiteleri ile Litvanya, son yıllarda yurt dışı eğitimi için tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. 

Litvanya’da yükseköğretim; üniversite ve yüksekokullar bünyesinde yürütülmektedir. Bunlar da kendi aralarında özel okullar ve devlet okulları şeklinde ayrılır. Ülkede ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora olmak üzere dört farklı seviyede yükseköğretim programları sunulmaktadır. Bazı programlarda lisans sonrasında bütünleşik doktora yapabilmek mümkündür. Sanat öğretmenleri, sanatçılar ve tıp doktorlarının doktora seviyesinde eğitim almaları öngörülür. Litvanya yükseköğretim kurumlarının kalite kontrolünden Yükseköğretim Kalite Değerlendirme Merkezi sorumludur. Bu merkez, programların eğitim ve bilimsel faaliyetlerini de değerlendirmektedir. Ayrıca QS Dünya Üniversite Sıralamaları ve Times Higher Education (THE)  gibi dünyanın en kaliteli ilk 1000 üniversitesi listelerinde 3 tane Litvanya üniversitesi yer almaktadır. Bu kurumlar; Vilnius Üniversitesi, Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi ve Kaunas Teknoloji Üniversitesi'dir.

Kaliteli Litvanya Üniversiteleri
Ülkede kaliteli bir yurt dışı eğitimi alabileceğiniz bir çok okul bulunmaktadır. Bunlardan ilki Kaunas Teknoloji Üniversitesi'dir. Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında %2,7’lik dilimde yer alan KTÜ, yetenekli öğrencileri, akademisyenleri ve araştırmacıları bir araya getirmektedir. Vaka analizinden teknoloji transferine uzanan öğretim programlarıyla iş dünyasıyla yürüttüğü ortak çalışmalarda lider konumdadır. KTÜ bünyesinde değişim programları, staj olanakları, girişimcilere yönelik imkânlar, spor faaliyetleri gibi alanlarda çok çeşitli hizmetler sunulmaktadır. KTÜ Kariyer Fuarı, Baltık ülkelerinde gerçekleştirilen en büyük kariyer fuarı olup üniversite aynı zamanda Baltık ülkelerinin tek ve en büyük Bloomberg Finans Piyasası Laboratuvarına ev sahipliği yapmaktadır. Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Enformatik, Materyal Fiziği ve Nanoteknoloji, Politika ve Güvenlik Çalışmaları, Robotik, Muhasebe ve Denetim    
vb. bölümler, üniversite bünyesinde öğrenim görebileceğiniz bölümlerden yalnızca bir kaçıdır.

Litvanya okulları hakkında daha fazla bilgi edinmek için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir kaydınızı hemen yaptırabilirsiniz.     

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız