DRAFT BLOG

Kaliteli Ve Saygın Eğitimi İle Stuttgart Üniversitesi

Stuttgart Üniversitesi, küresel öneme sahip Almanya'nın önde gelen teknik yönelimli üniversitelerinden biridir. Kendisini üniversite merkezli, üniversite dışı ve endüstriyel araştırmanın merkezi olarak gören bu saygın kurum, aynı zamanda kalite ve bütüncülüğe odaklanmış, araştırmaya dayalı öğretimin garantörü olarak rol almaktadır. Üniversite, dünya üniversitelerinin akademik sıralamasını ölçen ve dünya çapında 1000'den fazla üniversitenin yer aldığı Times Yüksek Öğretim Üniversite Sıralaması gibi çeşitli uluslararası sıralama anketlerinde sürekli olarak dünyanın en iyi üniversiteleri arasında kendisine yer bulmuştur. 2017 yılı itibariyle Stuttgart Üniversitesi, QS World University Rankings'e göre Mühendislik ve Teknoloji alanında dünyada 79. sırada yer almaktadır. Stuttgart Üniversitesi; Mekanik, Havacılık ve İmalat Mühendisliği alanlarında dünyanın önde gelen en iyi üniversiteleri arasındadır; bu bağlamda dünya çapında 42. ve Almanya'nın en iyi 3. üniversitesidir.

Uluslararası Başarılı Öğrencileri İle Göz Dolduran Bir Okul
Stuttgart Üniversitesi’nde yaklaşık 26.000 öğrenci bulunmakta ve bu öğrencilerin yaklaşık %20’si yani 5.600’ü uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır. Ayrıca 10 fakültede eğitim verilen üniversitede yaklaşık 150 adet bölüm bulunmaktadır. Üniversitede toplamda 5.213 çalışan görev alırken bunların üçte ikisini öğretim üyeleri oluşturmaktadır ve üniversitede görev alan profesör sayısı toplamda 263’tür. Stuttgart Üniversitesi diğer bölümlerin yanı sıra, üstün bir konuma sahip olan, Simülasyon Teknolojisi bölümünde, İleri Üretim Mühendisliği Enstitüsünde ve ayrıca çok sayıda özel araştırma alanında, sayısız yüksek lisans ve doktora derecesinde eğitim vermektedir. Üniversitenin en güçlü ve onu özel kılan yanlarından biri ise Doğa Bilimleri ve Mühendislik veya Sosyal ve Beşeri Bilimler arasındaki bağlantıyı mükemmel bir şekilde yansıtmasıdır.

Almanya'da Üniversite Okumak
Avrupa Birliğinin kurucu üyelerinden olan Almanya; Avrupa'nın en kendine has ve güçlü ülkelerinden biridir. Para biriminin Euro olduğu ülke, sanayi devi olmasından dolayı dünyanın en güçlü ekonomileri arasında yer almaktadır. Almanya turistik amaçla ziyaret edildiği kadar eğitim amacı ile de ziyaret edilen ülkelerin başında gelmektedir. Avrupa’nın merkezi konumundaki bu kadim ülke, Reform döneminden beridir büyük bir azim, kararlılık ve disiplin ile sürdürdüğü yüksek öğrenim atılımları sayesinde dünyanın dört bir yanından öğrenci çekmeyi başarmıştır. Dünyanın en kaliteli ve prestijli üniversitelerine ve aynı zamanda dil okullarına ev sahipliği yapan Almanya, eğitim dendiğinde akla ilk gelen ülkelerden biridir. Geçmişi çok eskiye uzanan köklü Alman üniversiteleri her yıl binlerce yabancı öğrenciyi ağırlamaktadır.
 
Almanya'daki okullarımız hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için bize ulaşabilirsiniz. Dilerseniz iletişim formundan bize yazabilir ya da Whatsapp hattımıza mesaj bırakabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız