DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Kaliteli ve Uygun Bütçeli Azerbaycan Üniversiteleri

Türkiye’nin kardeş ülkesi Azerbaycan son derece modern bir üniversite ve eğitim anlayışı sunmaktadır. Azerbaycan, doksanlı yılların ortalarından beri eğitim konusunda büyük atılımlar gerçekleştirmiştir. Bakü gibi uluslararası çapta adını duyurmuş bir başkente sahip olan Azerbaycan aynı zamanda prestijli üniversitelerini de bu kentte bulundurmaktadır. Türkçe’ye son derece yakın Azerbaycan Türkçesi’nin konuşulduğu ülke, kültürel yakınlık sebebiyle sayısız Türk öğrenciye cazip gelmektedir.

Azerbaycan’da bulunan üniversitelerin en büyük artılarından birisi de Avrupa’daki diğer üniversiteler ile eğitimlerinin denk olmalarıdır. Buna rağmen ülkenin üniversiteleri rakiplerine kıyasla son derece uygun fiyatlı bir eğitim seçeneği sunar. Draft Yurtdışı Eğitim ailesi olarak Azerbaycan’da bulunan en uygun fiyatlı üniversiteleri sizler için bu yazımızda bir araya getirdik.

Bakü Slavyan Üniversitesi

1946 yılından bu yana faaliyet gösteren Bakü Slavyan Üniversitesi, kaliteli bir eğitimi ekonomik bir şekilde vermektedir. Kurum, dünyanın pek çok yerinden öğrenci kitlesini oluşturmaktadır. Bakü Slavyan Üniversitesi özellikle Bölgecilik ve Uluslararası İlişkiler eğitimleri gibi alanlarda önde gelen bir üniversitedir. Çift dilli bir eğitim programına sahip olan üniversite bu sayede dörtten fazla kıtadan gelen bir öğrenci portföyüne sahiptir. Bakü Slavyan Üniversitesi’nin yıllık eğitim ücretleri 1200 $ ortalamasında seyretmektedir.

Azerbaycan Teknik Üniversitesi

Bologna Kriterleri’ne göre eğitim veren Azerbaycan Teknik Üniversitesi 1950 yılından beri eğitim vermektedir. 26 farklı akademik alanda 70 adet farklı uzmanlık seçeneği sunan üniversite 6000 kadar öğrenciye eğitim imkanı sağlamaktadır. 700 binden fazla akademik yayını içinde bulunduran bir kütüphaneye sahip olan üniversite bu anlamda ülkenin önde gelen eğitim kurumlarındandır.

2009 yılından bu yana YÖK tarafından tanınan bir eğitim kurumu olan Azerbaycan Teknik Üniversitesi kaliteli bir Teknik ve Mühendislik eğitimini sıcak bir atmosferde almak isteyen öğrencilerin ilk tercihidir diyebiliriz. Bilgisayar Mühendisliği alanında Avrupa’daki kurumlara denk bir eğitim veren üniversite eğitim kalitesinin yüksekliğine rağmen düşük ücretli programlar sunmaktadır. Azerbaycan Teknik Üniversitesi’nin yıllık ücretleri de Bakü Slavyan Üniversitesi gibi 1200 $ civarındadır. Yurtdışında kaliteli ve uygun bir eğitim almak isteyen pek çok öğrencinin gözde okullarındandır diyebiliriz.

Bakü Devlet Üniversitesi

Azerbaycan’ın en eski üniversitesi olan Bakü Devlet Üniversitesi 1919 yılında kurulmuştur. Eğitim vermeye iki adet fakülte ile başlayan Bakü Devlet Üniversitesi, zaman içerisinde bu sayıyı 17’ye kadar çıkartmıştır. Bakü Devlet Üniversitesi, sadece lisans değil aynı zamanda yüksek lisans ve doktora programları da sunan bir üniversitedir. Kurum uluslararası standartlar tarafından genel kabul görmüştür. Azerbaycan’ın öncü eğitim kurumu olan Bakü Devlet Üniversitesi’nin yıllık ücreti 1500 $ gibi bir rakamdan başlamaktadır.

Siz de yurtdışında hem modern ve kaliteli, hem de uygun bütçeli bir eğitim almak ve kariyerinizi bu doğrultuda planlamak istiyorsanız Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerini ziyaret edebilir ve alanında son derece titiz olan eğitim danışmanlarımız ile yüzyüze görüşerek kaydınızı en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız