DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Kanada da Dil Eğitimi Alırken Ne Kadar Para Harcarım?

Göçmenlere yönelik açık fikirliliği, dünya üzerindeki en ilerici iç ve dış politikalardan birine sahip olması, toplumsal refah seviyesinin yüksekliği ve doğal güzellikleriyle tanınan Kanada aynı zamanda İngilizcenin anadil olarak konuşulduğu bir ülke olduğundan dolayı kusursuz bir dil eğitimi veren ve akademik standartlarını her geçen gün biraz daha zorlayarak saygı ve övgü toplayan dil okullarıyla da ismini duyurmuştur.

Türkiye’den ve Türkiye dışında dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin İngilizce eğitimi aldığı Kanada’da Vancouver ve Toronto gibi metropollerde dünyaca ünlü İngiliz ve Amerikan dil okullarıyla kıran kırana mücadele edebilecek kadar yüksek bir seviyede dil eğitimi verilmektedir. Bu okulların bulunduğu Kanada’nın en büyük şehirleri olan bu kentler ülkenin ekonomik ve yapısal anlamdaki en büyük kentleri olduklarından dolayı eğitim açısından da son derece etkileyici bir yapılanmayı bünyelerinde barındırmaktadılar. Bu faktörden dolayı Kanada’da alınacak bir dil eğitiminin önemli noktaları olarak kabul edilebilecek bu şehirlerin çok kültürlü yapısı sayesinde de birden fazla kültürden insanla bir araya gelerek geliştirmeye çalıştığınız dilinizi pratik etmeye yönelik imkanlar da bulabileceksiniz.

Kanada’nın para birimi Amerikan Dolarından daha uygun bir kur farkına sahip olan Kanada Dolarıdır. Yurtdışında dil eğitimi alacak pek çok öğrencinin kafasını kurcalayan “Ne kadar harcarım” sorusunun cevabı ise dil eğitimi dahil olmamakla birlikte aylık 500 – 1000 Kanada Doları arasında değişmektedir. Bu farkın temel sebepleri arasında bazı dil okullarının konaklama ücretini eğitim ücretine dahil etmesi, bazılarının da etmemesidir.

Dil eğitimi ve yaşam masrafları konusunda İngiltere ve Amerika’dan daha avantajlı bir seçenek olan Kanada’da yurtdışında verilen dil eğitimi konusunda uluslararası çapta adını duyurmuş okulların başında ise Sport Shaw Language School yani SSLC gelmektedir. Kanada’nın en önemli şehirlerinden olan Vancouver, Surrey, Victoria ve Toronto olmak üzere dört farklı şehirde kampüsü bulunan SSLC, genel İngilizce’den iş İngilizcesine kadar geniş bir program skalası sunmaktadır. Üniversite hazırlık programları da sunarak İngilizce yüksek öğrenim isteyen öğrencileri de eğiten SSLC’yi özel ve başarılı kılan en önemli faktörlerden birisi de eğitim müfredatının kişinin yeteneklerine ve kapasitesine göre hazırlanmasıdır yani siz İngilizce’yi nasıl öğrenebiliyorsanız, SSLC size o tarzda bir program hazırlayarak İngilizce’yi olabilecek en verimli ve etkili şekilde öğrenmenizin yolunu açar. Son derece cazip ve etkileyici bir dil okulu olan SSLC’nin fiyatları 840 Kanada Dolarından başlamaktadır ve bu fiyat okulun yüksek kalitesinin çok altında bir fiyat olup uluslararası dil okullarına kıyasla çok daha uygun bir meblağ olarak kabul edilebilir. Kaliteli İngilizce eğitiminin ekonomik merkezi olan Kanada avantajlı bir seçimdir.

Kanada’da prestijli bir dil eğitimi almak ve yurtdışındaki dil eğitimi programlarının hangisi olduğunu öğrenmek için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret edebilir, deneyimli eğitim danışmanlarımızla geleceğinizi en doğru şekilde planlayabilirsiniz.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız