DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Kanada'da Dil Eğitimi Almak İçin 5 Neden

Kuzey Amerika Kıtasında yer alan Kanada, toplam yüzölçümü bakımından dünyanın en büyük ikinci ülkesidir. Doğal güzellikleri ve enteresan yapısıyla Kanada, refah seviyesi çok yüksek ülkelerden birisidir. Elbette refah seviyesinin yüksek oluşu eğitim anlamında da yüzünü göstermektedir ve bugün Kanada, her türlü eğitimin tüm açıdan en iyi ve en oturaklı olduğu ülkelerdendir. Özellikle ülkenin refah seviyesinin bu denli yüksek olması, Kanada’da dil eğitimi almak için 5 neden sıralamasının içinde ilk ikide yer alabilir diyebiliriz.

 

Eğitim alanında da yüksek standartlar ve yüksek kalite göstermesi sebebiyle Kanada, dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için başı çekmektedir. Özellikle Toronto, Kanada’nın dil okulları açısından fazlaca zengin şehirlerinden biridir. Toronto’da bulunan prestijli ve kaliteli dil okullarıyla bir yandan dilinizi en profesyonel şekilde geliştirirken, bir yandan da Toronto’nun kendine has dokusuyla, şehri keşfetme ve şehirde sosyalleşme imkanı bulabileceksiniz.

 

Toronto’da bulunan bazı dil okulları şu şekildedir: Real Institute Toronto, The Great Lakes College of Toronto, LSI Toronto, Kaplan International Dil Okulu ve Ilac Dil Okulları. Aslında bu listeyi çok daha fazla uzatabilirdik ama bu dil okullarının hepsi Toronto ve Kanada’daki en iyi dil okullarıdır diyebiliriz. 

 

Kanada’da Dil Eğitimi Almak İçin 5 Neden:

 

1- İngilizceyi Yerinde Öğrenin:

Elbette resmi ve konuşma dilinin İngilizce olması sebebiyle, İngilizce’yi yerinde ve profesyonelce öğrenme şansına sahip olacaksınız. Bu sayede İngilizce’yi daha hızlı ve akıcı bir şekilde öğrenebileceksiniz.

 

2- Dünya’nın En Yüksek Refah Seviyesine Sahip Olan Ülkesi:

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, refah seviyesinin yüksek olması sebebiyle Kanada, dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için prestijli, konforlu ve kaliteli bir dil eğitim olanağı sunar. Bu sayede, belki de ilerisi için kendinize faydalı olabilecek bağlantılar ve ilişkiler içinde bulunabileceğiniz gibi, bir yandan da dil eğitiminize en olması gerektiği şekilde devam edebileceksiniz. Bu durum size pek çok olanağın kapısını açabilecek bir avantaj sağlayabilir. 

 

3- Dünya’nın Her Yerinde Geçerli Olabilecek Kaliteli Bir Eğitim:

Kanada özellikle dil eğitiminde gösterdiği üstün performans ve başarısı ile tercih sebebidir. Kanada’da alacağınız dil eğitimi, bugün her türlü eğitim ve iş hayatınızda uluslararası geçerliliğe sahip bir dil eğitimi imkanı verir. Kanada’da dil eğitimi almak size oldukça kalifiye bir etki sağlar.

 

4- Güvenli Bir Şekilde Dil Öğrenin:

Kanada, bugün en güvenli sayılabilecek ülkelerden biridir diyebiliriz. 

Yurtdışında okumak, özellikle arkadaşlarınızı ve ailenizi geride bırakıyorsanız korkutucu olabilir. Ekonomi ve Barış Enstitüsü 2016 yılında Kanada'yı dünyanın en huzurlu 8. ülkesi seçti. 

 

5- Kuzey Işıklarını İzleyin!

Dünya’nın belki de en heyecan verici ve en olağanüstü doğa olaylarından biri olan Kuzey Işıklarına Kanada’nın kuzeyinde yer alan bölgelerinde, direkt kendi gözlerinizle şahit olabilirsiniz.

 

Siz de Kanada’da prestijli ve kaliteli bir dil eğitimi almak istiyorsanız Draft Yurtdışı Eğitim’in deneyimli ve profesyonel eğitim danışmanları ile iletişime geçebilir; İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan ofislerini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız