DRAFT BLOG

Kanada'da Sinema Eğitimi Vancouver Film School

Kanada, özgürlük, refah ve eğitim alanlarında Dünya’nın en ilerici ülkelerinden biridir. Ekonomik anlamda globalleşen dünyanın en güçlü ülkelerinden birisi olan bu ülke, vatandaşlarına ve eğitim için kendisine baş vuranlara neredeyse sınırsız imkan tanımaktadır. Yurtdışında üniversite okumak isteyenler için kaçınılmaz fırsatlar sunmaktadır demek yanlış olmayacaktır.

 

Yaşam standartlarının son derece yüksek olduğu ülkede, İngilizce ve Fransızca konuşulmaktadır. Bu sebepten ötürü, ülkede aynı anda hem yüksek öğreniminizi sürdürüp, hem de yabancı dilinizi ilerletme fırsatı bulabilirsiniz. Dolayısıyla yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler için tercih sebebidir.

 

Kanada’nın Britanya Kolumbiyası eyaletinde bulunan en büyük kentlerden birisi olan Vancouver, yoğunluktaki göçmen nüfusuyla, denize kıyısı olmasıyla ve güçlü altyapısıyla, ülkenin en büyük üçüncü metropolüdür. Kentin nüfusunun yaklaşık üçte biri diğer ülkelerden göç etmiş Kanada vatandaşlarından oluşmaktadır. Şehirle doğanın iç içe geçtiği kentin bünyesinde bulundurduğu en prestijli üniversitelerden birisi de Vancouver Film School’dur. Sinema alanında ilerleme kaydetmek isteyen öğrencilere kapısı açık olan üniversite, köklü bir görsel sanatlar geleneğinin yerleşik olduğu Kanada’da, bu alanda eğitim veren kurumların en iyilerinden birisidir. 

 

Birden fazla üretim merkezinin bir arada bulunduğu dev bir film stüdyosunu andıran okul, dünya çapındaki birçok sanat okuluna ilham kaynağı olmuştur. Teorinin ve pratiğin harmanlandığı ve bu sayede sinema sanatının önemli elementlerinin, öğrencilerin zihnine berrak bir şekilde aktarıldığı okulda alınacak bir sinema eğitimi; öğrenciyi hem Amerika, hem de Avrupa sinema ekollerine dair yoğun bir bilgi ile donatacak ve bunu film endüstrisine dair güçlü bir algılamayla destekleyecektir. Yurtdışında sinema okumak isteyen öğrenciler için Vancouver Film School, benzersiz bir deneyimin ve kalifiye bir eğitimin kapısını aralamaktadır.

 

Gerek içerisinde bulunduğu şehrin gelişmişliği, gerek Kanada’nın öğrencilere sunduğu güçlü imkanlar, gerek de okulun bünyesinde barındırdığı güçlü akademik kadro ve sanatsal açıdan güçlü konumuyla, Vancouver Film Okulu, sinema öğrencisi olmak isteyen adayların ufkunu genişletecek ve sinemaya dair daha derinlikli bir perspektif sunacak bir kurumdur. Okulun müfredatı ise mevcut sinema endüstrisinin güncelliğine göre sürekli şekillenerek, öğrencileri sanatsal gündem ile iç içe tutmaktadır. Bu sayede öğrenciler, ileride içerisinde çalışacakları endüstrinin isteklerini ön görme ve algılama konusunda da yetenek kazanırlar. 

 

Tüm bunları bir araya getirdiğimiz zaman, Vancouver Film Okulu, sinema kariyeri düşünen öğrenciler için biçilmiş bir kaftandır. Özellikle yurtdışında sinema okumak isteyen öğrenciler,  Vancouver Film School sayesinde geniş imkanlara sahip olmanın tadını çıkarırken, bir yandan da prestijli bir sinema kariyerinin ilk basamaklarını güçlü bir şekilde atacaktır diyebiliriz.

 

Siz de Kanada’da sinema eğitimi almak, Vancouver Film School’a kayıt yaptırmak isterseniz, Draft Yurtdışı Eğitim’in İstanbul, İzmir ve Ankara’da bulunan ofislerini ziyaret ederek, uzman eğitim danışmanlarımızla yüzyüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız