DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Kanada'da Yaşamanın İlk Adımı:  Kanada'da Dil Eğitimi Almak

İngilizcenin anadil olarak konuşulduğu ülkelerden birisi olan Kanada, Amerika Birleşik Devletleri’nden dahi daha ileri yaşam koşullarına sahip olmasıyla dikkat çeken ve eğitime verdiği önem ile her geçen gün akademik kamuoyunda kendisinden biraz daha bahsettiren bir ülkedir. Toplumsal refah konusunda dünyada ilk sıralamalara girmiş olan ülke çok yoğun bir göçmen nüfusa sahiptir ve ülkeye yapılan göçmenlik başvuruları her geçen gün artmaktadır. 

Bu başvuruların artmasının ardında yatan temel sebepler, Kanada’nın eşsiz sosyal devlet anlayışı, ilerici ve toleranslı tutumu ve bunlara ek olarak, göçmenleri önyargı olmadan karşılayan vatandaşlarıdır. 

Vatandaşlarına ve göçmenlerine neredeyse sınırsız denilebilecek imkanlar sunan bu güzel ülkede yaşamak istiyorsanız o ülkenin kültürüne adapte olmanızı sağlayacak bir dil eğitimini almanız gerekmektedir. Göçmenlerin kendi kültürlerini korumalarına izin veren Kanada aynı zamanda kültürel entegrasyona da büyük bir önem vermektedir. Bu durumdan dolayı Kanada’da yaşamak için atılacak ilk adımın, Kanada’da alınacak bir dil eğitimi olduğunu söyleyebiliriz.

Fransızcanın resmi dil olarak kabul edildiği Quebec eyaleti dışında Kanada’nın resmi dili İngilizcedir. Dünyanın her yerinde geçerli olan bir İngilizce eğitimini veren Kanada’nın öğrencilerine sağladığı en önemli imkanlardan birisi de İngilizce öğretmeyi bir disiplin haline getirmiş kalifiye öğretmenler aracılığıyla eğitim vermesidir.

Modernlikleri, güzellikleri ve turistik potansiyelleriyle tanınan Toronto ve Vancouver gibi şehirlerinde, diğer ülkelerde bulunamayacak kadar iyi sistematize edilmiş bir müfredatın öğrencilere aktarıldığı Kanada’da alabileceğiniz en iyi dil eğitimini ILAC Dil Okulu’nda alabilirsiniz.

Toronto ve Vancouver kentlerinde iki adet şubesi bulunan ILAC, 20 yılı aşkındır İngilizce öğreten son derece saygın bir eğitim kurumudur. Haftada 30 ve 38 saat arası süren yoğun tempolu bir eğitim programıyla İngilizcenin teorisi ve pratiği ile en ince ayrıntısına kadar işlendiği bir kurum olan ILAC, ortalama 10 – 12 kişilik sınıflara sahiptir. Sunduğu 18 adet dil seviyesiyle her öğrenciye hitap etmeyi başaran kurum, ulusal ve uluslararası eğitim ödüllerine layık görüldüğünden dolayı gönül rahatlığı ile Kanada’da İngilizce öğreniminize başlayabileceğiniz bir eğitim yuvasıdır.

LSI Toronto ise, Kanada’nın bu popüler kentinde bulunan bir başka dil eğitimi merkezidir. Rosedale Bölgesi’nin merkezinde bulunan, postmodern mimarinin elinin değdiği bir binaya sahip olan bu eğitim kurumu aynı zamanda kendine özgü eğitim metotları sayesinde İngilizce’yi diğer kurumlara kıyasla çok daha pratik bir şekilde öğretmeyi başaran eğitmenleriyle de bilinmektedir. Son teknolojinin gerektirdiği tüm imkanların kullanıldığı LSI Toronto, kaliteli, güçlü ve saygın bir dil okuludur.

Fırsatlar ülkesi Kanada’da dil eğitimi almak ve yurtdışında dil eğitimleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Draft Yurtdışı Eğitim’in İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan ofislerini ziyaret ederek Kanada dil eğitiminizi en kısa sürede en doğru şekilde başlatabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız