DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Karazin Kharkiv Üniversitesi

Kharkiv, Ukrayna’nın en büyük şehirlerinden birisi olarak adını duyurmuştur. Bu şehirde bulunan Karazin Kharkiv Üniversitesi de ülkenin en gelişmiş üniversitelerinden birisidir. Yurtdışı üniversiteleri arasında en iyi okullardan biri olan üniversite, modern müfredatı ve çağa uygun derslikleri ile öğrencilerin tercih noktasıdır.

Kharkiv

Kharkiv, Ukrayna’nın en büyük ikinci şehridir. Resmi dili Ukraynaca olan Kharkiv, Ukrayna’nın kuzeydoğusunda konuşlanmıştır. Yıl genelinde nemli karasal iklimin hakim olduğu bu şehirde kış aylarında yoğun bir kar gözlemlenir. Şehirdeki ortalama hava sıcaklığı minimum -4 ve maksimum 20 arasında seyretmektedir.

Kharkiv’de Konaklama

Kharkiv’de konaklamak pek çok Avrupa şehrinden daha uygundur. Bu sebepten dolayı Kharkiv öğrenciler tarafından da sık sık tercih edilmektedir. Bu nedenle 2, 3 kişilik öğrenci gruplarının bir arada yaşadığı öğrenci evlerine Kharkiv’de sık sık rastlanır. Öğrenciler aynı zamanda konaklama için apartları da tercih etmektedirler. Bunun yanı sıra hosteller ve öğrenci yurtları da ayrı bir konaklama seçeneğidir. Bu konaklama merkezlerinin sahipleri İngilizce’ye de hakimdirler. Bu sebepten dolayı herhangi bir iletişim sorunu yaşanmamaktadır.

VN Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi

VN Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi, Ukraynalı entelektüel Vasily Karazin adına kurulmuştur. 1804 yılında Kharkiv Üniversitesi olarak kurulmuş olan kurum Doğu Avrupa’daki en eski üniversiteler arasındadır. Lviv Üniversitesi’nden sonra Ukrayna’nın en eski üniversitesi olan kurum ulusal statüye de sahiptir.

VN Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi’nde lisans, yüksek lisans, master, doktora programları mevcuttur. Kharkiv Üniversitesi için yüksek öğrenim sınavı şartı aranmamaktadır. Bu prestijli okulda okumak için meslek lisesi veya lise diploması yeterlidir. Bu nedenle Kharkiv Üniversitesi’nin taban puanı da mevcut değildir. Eğer lise veya meslek lisesi mezunuysanız üniversitenin bölümlerinde İngilizce veya Rusça eğitim alabilirsiniz.

Ukrayna’nın en iyi okullarından biri olan Kharkiv Ulusal Üniversitesi Kuzey Binası, Merkez Bilimsel Yapı ve öğrenci kampüsünü içerisinde bulunduran bir eğitim kurumudur. Üniversite aynı zamanda üç adet farklı araştırma enstitüsünü, bir üniversite tarihi müzesini, doğal tarih müzesini, arkeoloji / etnografya müzesini ve bir adet botanik bahçesini işletmektedir.

2017 verilerine göre kurum QS World Ranking Üniversite Dünyası Sıralamasında en iyi 1000 üniversite arasında kendisine 382. sırada yer bulmuştur. Kurum dünya sıralamasında ilk 1000 içerisinde yer aldığı için sağlam bir kariyer olanağının en başarılı örneklerinden biridir. Bu okulda alacağınız bir eğitim sizi oldukça donanımlı ve başarılı bir mezun yapar.

Dünyanın en iyi okullarına kayıt yaptırmak ve yurtdışı üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret ederek, yurtdışı eğitimi konusunda uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız