DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Kardeş Ülke Azerbaycan'da Sınavsız Yurt Dışı Eğitimi

Kardeş ülke Azerbaycan, yurt dışında sınavsız üniversite eğitimi almak isteyen Türk öğrencilerimizin sıklıkla tercih ettiği bir ülkedir. Üniversite sınavından istediği puanı alamayan ancak bir sene daha kaybetmek istemeyen bir çok öğrenci, Azerbaycan üniversitelerini seçmektedir. Uygun fiyatlarla istediğiniz bölümü okuyabileceğiniz Azerbaycan üniversiteleri, bugün pek çok bilim insanını yetiştirmiş kalifiye kurumlardandır. Ayrıca bu kurumlar dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında bulunmakta olup, akademik müfredatı dünya standartları seviyesindedir. Ayrıca bu kurumlar YÖK denkliğine sahip olup, ülkeye döndüğünüzde de rahatça mesleğinizi icra edebileceğiniz anlamına gelmektedir.

Yurt Dışında Türkçe Eğitim
Ülkemize kültürel açıdan son derece yakın olan Azerbaycan; Türkiye Türkçesi ile eğitim veren üniversiteleri ile de yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerin sık sık tercih ettiği ülkelerden birisi olmaya devam etmektedir. Bugün itibarıyla 38 devlet üniversitesinin ve 11 özel üniversitenin bulunduğu Azerbaycan kurumlarında toplamda 11.566 profesör ve 12.616 akademisyen görev yapmaktadır. Azerbaycan’daki gelişkin petrol sektörünün bir etkisi olarak pratik ve teknik konularda pek çok insan bu ülkedeki bir yüksek öğrenim sürecinden geçmiştir. Petrol ve diğer önde gelen sektörlere uzman ve ara eleman yetiştiren çeşitli meslek enstitülerinin bulunduğu Azerbaycan bu alanların yanı sıra sosyal bilimler ve tıp alanlarında da sık sık tercih edilen üniversitelere sahiptir.

Sınavsız Eğitim Alabileceğiniz Azerbaycan Kurumları
Azerbaycan üniversitelerinin en önemli avantajlarından bir diğeri de sınavsız kayıt imkânı bulunmasıdır. Başka bir deyişle, YKS puanınız ne olursa olsun Azerbaycan’ın köklü üniversitelerinde okuyabilirsiniz! Peki bu kurumlar hangileridir? Bakü Devlet Üniversitesi (İlk 1000 üniversite arasında yer almaktadır.) Azerbaycan Teknik Üniversitesi, Azerbaycan Pedagoji Üniversitesi, Azerbaycan Tıp Üniversitesi, Bakü Slavyan Üniversitesi, Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi bu kurumlardan yalnızca bir kaçıdır. Ayrıca Azerbaycan'a bağlı özerk bir cumhuriyet olan Nahçıvan'da bulunan Nahçıvan Devlet Üniversitesi, yurt dışında sınavsız eğitim alabileceğiniz bir diğer kurumdur.

Yurt dışında bulunan kurumlarımız hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız