DRAFT BLOG

Tüm Litvanya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Kaunas Teknoloji Üniversitesi'nde Çağı Yakalayın!

Gelişen teknolojiyle birlikte teknik alanlarda uzmanlaşmış, uluslararası standartları karşılayan bilgi birikimine ve donanıma sahip kişilere yönelik ihtiyaç da artmaktadır. Bu anlamda, teknoloji alanına yönelebileceği bir üniversite eğitimi almak isteyen pek çok kişi için dünya çapında modern eğitim sunan prestijli teknik üniversiteleri belirleyebilmek önem arz eder. Gelişmiş bir teknik üniversitede eğitim alabilmek ve uzmanlaştığı alanda dünya genelinde kabul görebilmek isteyenler için bir teklifimiz var!

Kaunas Teknoloji Üniversitesi Litvanya’nın Kaunas şehrinde kurulmuş olan önemli bir üniversitedir. Baltık devletlerinden biri olan Litvanya Kuzey Avrupa’da yer almaktadır. 1990’da Sovyetler Birliği’nden ayrılarak bağımsızlığını ilan etmiş olan Litvanya, 2007’den itibaren Schengen Antlaşması ile Avrupa Birliği’ne tam üye olmuştur. 

Kaunas şehri ise Litvanya’nın ikinci en büyük şehri olmakla birlikte Litvanya’nın ekonomi, akademi ve kültürel yaşam merkezi konumundadır. Şehirde nemli karasal iklim hakimdir. Şehrin kültürel merkezi olarak kabul edilen bölge “Old Town” olarak adlandırılır. Burada pek çok tarihi yapı ve anıt bulunmaktadır. Bunlardan bir kısmı Kaunas Kalesi, Belediye Sarayı ve Başkanlık Sarayı olmaktadır. Kaunas’ta aynı zamanda pek çok müze, tiyatro salonu, park, dinlenme alanı ve tarihi mezarlık bulunmaktadır. Şehrin önemli etkinlikleri arasında Kaunas Caz Festivali, Uluslararası Operet Festivali, Modern Dans Festivali, Kaunas Şehri Günü, Geleneksel Folk Müzik Yarışması ve çeşitli açık hava konserleri yer almaktadır. 

Kaunas Teknoloji Üniversitesi, yalnızca Litvanya’nın değil Baltık Bölgesi’nin en büyük teknik üniversitelerinden biridir. Uluslararası arenada yer edinmeye başlamış bu önemli eğitim kurumu, 1922 yılında kurulmuş olup yüzde 10’u uluslararası öğrenci olmak üzere 10.000’in üzerinde öğrenciye sahiptir. Üniversitede lisans, yüksek lisans, bütünleşik ve doktora seviyelerinde eğitim verilmektedir. Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde 60 lisans, 71 yüksek lisans ve 17 doktora programı bulunmaktadır. Bunlardan 61 tanesinde İngilizce eğitim verilmektedir. Üniversitede İngilizce ve Mimarlık hazırlık programları bulunmaktadır. Mimarlık hazırlık programlarında öğrencilerin çizim becerileri geliştirilmekte ve öğrencilere genel mimarlık bilgisi sunulmaktadır. Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nin 300’ün üzerinde eğitim kurumuyla partnerliği bulunmaktadır ve dünyanın en iyi üniversiteleri arasında % 2,7’lik dilimde yer almaktadır. Üniversite bünyesinde Erasmus gibi çeşitli kültürel değişim programları, staj olanakları, girişimcilik imkânları bulunmaktadır. Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde yer alan 9 fakültenin isimleri ise şu şekildedir: Kimyasal Teknoloji, İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Bilişim, Matematik ve Doğa Bilimleri, Makina Mühendisliği ve Dizayn, Beşeri Bilimler ve Sanat, İktisat ve İşletme, Panevėžys Teknoloji ve İşletme Fakültesi. 

Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nin sağladığı olanaklara dair daha fazla bilgi almak, üniversite bünyesindeki bölümleri yakından tanımak ve Litvanya’da öğrenciler için yaşam koşullarını öğrenmek için alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. 

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız