DRAFT BLOG

Tüm Bosna Hersek İçerikleri
Tüm Makedonya İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Kayıtları Devam Eden Yurt Dışı Üniversiteleri

Üniversite sınavının üzerinden zaman geçmiş olabilir. Hatta bu sınavdan istediğiniz puanı alamamış olabilirisiniz. Ancak şunu hatırlatmak isteriz ki yurt dışında bulunan çoğu üniversite, sınav şartsız öğrenci kabul etmektedir. Sakın bu okulların sınavsız üniversite olduğundan dolayı ücretlerinin çok yüksek ya da eğitim kalitelerinin düşük olduğunu sanmayın. Sınavsız üniversiteler, eğitim konusunda kendini ispatlamış, dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında kendine yer edinmiş üniversiteler arasında bulunuyor. Ayrıca bu kurumların harç ücretleri oldukça uygundur. Biz bu yazımızda puansız bölümleri ile özellikle Türk öğrencilerin tercih ettiği, kayıtları devam eden iki üniversiteden bahsedeceğiz.

Uluslararası Balkan Üniversitesi - Makedonya

Kuzey Makedonya'nın Üsküp şehrinde yer alan Uluslararası Balkan Üniversitesi, Avrupa'daki en iyi okullardan biri olup Avrupa ya da ABD’deki üniversitelerin yüksek eğitim ücretlerine cevap veremeyen öğrenciler için uygun alternatiflerin başında gelmektedir. Avrupa'da kaliteli bir üniversite eğitimi almayı düşünen ancak yüksek kur farkından dolayı buna yanaşamayan öğrenciler için Balkan Üniversitesi, uygun harç ücretleri ve uygun yaşam giderleri ile birlikte harika fırsatlar sunmaktadır.

Üniversitenin Fakülteleri

2007 yılı itibariyle üniversite statüsüne kavuşan Uluslararası Balkan Üniversitesi özellikle İktisadi İdari Bilimler, Teknik Bilimler, İletişim ve Güzel Sanatlar Fakülteleri ile ön plana çıkmaktadır. Uluslararası Balkan Üniversitesi’ne Türkiye’den giden öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bölümler arasında Hukuk, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bulunmaktadır.

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi - Bosna-Hersek

Balkanlar'ın gözde okullarından biri olan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi, Bosna-Hersek'in başkenti olan tarihi Saraybosna'da kurulmuştur. 3 Ekim 2003 tarihinde Saraybosna Eğitimi Geliştirme Vakfı tarafından kurulan üniversite, Balkanların saygın üniversitelerinden biridir. Üniversite Ocak 2005'te, Saraybosna Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Yüksek Öğretim Kurulu tarafından resmen tanınmıştır. 

Üniversitenin Fakülteleri

Üniversite 5 fakültede eğitim sunmaktadır. Fakülteler: Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Ekonomi ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Hukuk Fakültesi ve Eğitim Fakültesi. Programlar arasında Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı, Sosyal ve Siyasal Bilimler, Psikoloji, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İşletme, İktisat, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret ve Finans, Genetik ve Biyomühendislik, Genetik ve Biyomühendislik, Mimarlık, Türk Dili ve Edebiyatı (pedagojik formasyon programı) ve daha birçok program bulunmaktadır.

İki üniversitede de kayıtlar hala devam etmektedir. Eğer yurt dışında kaliteli bir eğitim almak istiyorsanız, uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Bunun için aşağıda yer alan iletişim formundan bizlere ulaşmanız yeterlidir.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız