DRAFT BLOG

Tüm Kazakistan İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Kazakistan’da Üniversite Okumak: Al Farabi Üniversitesi

Dünyanın en büyük dokuzuncu ülkesi olan Kazakistan, bağımsız Türk devletlerinden biridir. Petrol, uranyum demir ve altın rezervleri açısından oldukça zengin olan Kazakistan, bağımsız Türk devletleri arasında bu anlamda en zengin ülkedir. Kazakistan’dan ülkemize çok sayıda öğrenci eğitim almaya geldiği gibi, Türk öğrencilerden de çok kişi Kazakistan’a eğitim almaya gitmektedir. 

Lisans ve lisansüstü olmak üzere toplam 20.000 öğrencisi olan Al Farabi Üniversitesi Kazakistan’ın en büyük üniversitesidir. 1934 yılında kurulan Al Farabi Üniversitesi, aynı zamanda ülkenin en büyük kampüsüne sahip üniversitesidir. Kazakistan’da eğitim almak isteyen 4000 civarında, 80 değişik ülkeden gelen öğrenciye eğitim vermekte olan üniversitede 14 fakülte ve 98 bölüm bulunmaktadır. Bilgisayar Sistemleri ve Yazılım Mühendisliğinden Diş Hekimliğine, Halkla İlişkilerden Kadastroya kadar oldukça geniş bir bölüm yelpazesine sahip olan Al Farabi Üniversitesi, QS World Ranking sıralamasında dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almıştır. 

Kazak Türkçesi, İngilizce ve Rusça dillerinde eğitim veren Al Farabi Üniversitesi, uluslararası bir kuruluş olan Freat Value College tarafından dünyanın en ileri teknolojisine sahip üniversitelerinden biri olarak nitelendirilmiştir. Kazakistan’ın en büyük kampüsüne sahip olan üniversite bünyesinde oldukça zengin bir kütüphaneye, müzelere, spor ve yaşam merkezlerine, yurtlara ve bir tıp merkezine ev sahipliği yapmaktadır. 

Kazakistan’ın en başarılı üniversitelerinden biri olan Al Farabi Üniversitesi hakkında bilgi almak ve pek çok farklı etnik kökenden gelen yabancı öğrencilerle birlikte Kazakistan’da eğitim almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Alanlarında uzman ve deneyimli danışman kadromuz sizlere, İstanbul, İzmir ve Ankara’da bulunan Draft Yurtdışı Eğitim ofislerinde yardımcı olmak için beklemektedirler. Kariyerinizi planlarken size en uygun okul ve bölüm hakkında profesyonel bir destek sunabilecek olan danışmanlarımız ile yüz yüze görüşmek için ofislerimizi ziyaret edebilir, öncesinde telefon ve canlı destek hattı üzerinden bilgi ve randevu alabilirsiniz. Kazakistan’da eğitim almak için Draft Yurtdışı Eğitim’e gelin!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız