DRAFT BLOG

Tüm Rusya İçerikleri
Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Kazan Devlet Tıp Akademisi'nde Tıp Okumayı Düşündünüz Mü?

Hayallerinizde Tıp alanında eğitim almak ve doktor, diş hekimi, eczacı olmak gibi şeyler var ve yurtdışında hem kültürel bilginizi hem yabancı dilinizi geliştirerek kaliteli bir eğitim almak istiyorsunuz. O halde size harika bir önerimizi var; Kazan Devlet Tıp Üniversitesi. 

Rusya Federal Cumhuriyeti’ne bağlı olan Tataristan’ın başkenti Kazan, o kadar çok etnik kökenden insana ev sahipliği yapmaktadır ki dünyada “hoşgörü şehri” olarak bilinir ve 1,5 milyonluk nüfusa sahip olan Kazan’da Hıristiyanlık ve Müslümanlık kültürü iç içe, huzurla yaşamaktadır. Sanat, edebiyat, mimari çalışmaların son derece gelişmiş olduğu Kazan’da, eğitim oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Eğitime verilen önemin şehirdeki beş büyük üniversiteye bakılarak anlaşılması mümkündür. Kazan Devlet Üniversitesi, Kazan Devlet Teknik Üniversitesi, Kazan Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Üniversitesi, Kazan Devlet Teknoloji Üniversitesi ve Kazan Devlet Tıp Akademisi.

Uluslararası öğrencileri ağırlamaya önem veren Kazan Devlet Tıp Akademisine her yıl 57 ülkeden 700’den fazla öğrenci kayıt yaptırmaktadır. Eğitim kalitesi dünya çapında bilinen KDTA’nın 200 yıllık bir eğitim tecrübesi vardır. İngilizce ve Rusça dillerinde eğitim verilen Akademide 1 yıl boyunca yoğun Rusça hazırlık eğitimi de verilmektedir. 5 ila 6 yıl arasında değişen eğitim süresinde öğrencilerin olabildiğince pratik eğitim almasını amaçlayan KDTA, sürekli güncellenen kapsamlı müfredatı ile profesör ve doçentleri, öğrencilerin klinik temellerini ve pratik becerileri kazanarak çalışma hayatlarına yaklaşmalarını sağlamaktadır. Laboratuvar, hasta tanı-tedavi, klinik görevlerin öğrencilere entegre edilerek, titizlikle uygulanmaktadır.

Genel Tıp, Pediatri, Diş Hekimliği, Hemşirelik gibi alanlarda eğitim alabileceğiniz Kazan Devlet Tıp Akademisi hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Draft Yurtdışı Eğitim olarak Ankara, İzmir ve İstanbul’da bulunan ofislerimizde hizmet vermekteyiz. Alanlarında uzman ve deneyimli danışmanlarımız size ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgiyi aktararak kariyerinizdeki en önemli adımı atmanızda yardımcı olacaklar. Ofislerimize gelerek danışmanlarımızla yüz yüze görüşüp kayıt işlemlerinizi yaptırabilir, dilerseniz öncesinde telefon ve canlı destek hattımız üzerinden bizimle görüşerek bilgi ve randevu da alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız