DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Tüm Almanya İçerikleri
Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Keyifli Ve Eğlenceli Bir Öğrencilik Hayatı Geçirebileceğiniz Üniversiteler

Yurtdışı üniversiteleri, artık pek çok açıdan daha avantajlı hale gelmiştir. Özellikle yurtiçindeki özel okulların fazlasıyla pahalı oluşu ve sınav stresi ile öğrencilerin başarısız oluşu, Türkiye vatandaşı öğrencilerimizi yurtdışında bulunan okullara yöneltmektedir. Ayrıca burada bulunan okullar, üniversite sınav puanı aramadığı için pek çok bölüme sadece lise diploması ile girilebilmektedir. Elbette Avrupa'da ya da dünyanın farklı yerlerinde üniversite okumanın avantajları sadece bunlar değildir. Farklı kültürler ve yeni vizyonlar deneyimlemek isteyen kişiler için yurtdışı okulları bulunmaz bir nimettir demek yanlış olmayacaktır. Keyifli ve eğlenceli bir öğrencilik hayatı geçirebileceğiniz üniversiteleri sizler için derledik.

Almanya'nın Kalbine Yolculuk: Münih Teknik Üniversitesi

Almanya'nın en bilinen şehirlerinden biri  Münih'te bulunan Münih Teknik Üniversitesi, 1868 yılında kurulmuş olup, kamuya ait bir yükseköğretim kurumudur. Bünyesinde 10.501 öğretim görevlisi ve 566 profesör çalışmaktadır. Özellikle mühendislik ve bilişim teknolojisi alanlarında Avrupa'nın ve dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Münih Teknik Üniversitesi'nde 177 farklı bölüm bulunmaktadır. Bunun yanında okul QS 2019 Dünya Sıralamasına göre, Almanya'nın en iyi üniversitesi olmakla beraber dünya sıralamasında 61. sıradadır. Mühendislik ve teknoloji alanlarında dünyanın en iyi 22. okulu olan kurum, Almanya'da eğitim alabileceğiniz en saygın kurumlardan biridir.

İtalya'yı Doyasıya Keşfedin: Bologna Üniversitesi

Bologna Üniversitesi, Avrupa’nın en eski üniversitesi olarak kabul edilmekte olup 1088 yılında kurulmuştur. Kurum  İtalya’nın ve hatta dünyanın en iyi üniversitelerinden biridir. Bologna Üniversitesi'nde eğitim; 11 fakülte, 32 bölüm ve 12 Araştırma ve Eğitim Merkezi bünyesinde verilmektedir. Ayrıca üniversitede toplamda 215 lisans, 110 yüksek lisans ve 41 doktora programı bulunur. Bologna Üniversitesi, İtalya'da keyifle okuyabileceğiniz okullar arasında üst sıradadır.

Öğrenci Dostu Bir Ülke'de Muhteşem Bir Öğrencilik Hayatı Geçirin: Varşova Üniversitesi

Varşova Üniversitesi, Times Yüksek Öğrenim Dünya Üniversite Sıralaması ve Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması gibi önemli sıralamalarda yüksek puan alarak üst sıralara çıkmayı başarmış bir eğitim kurumudur. Polonya'nın en kaliteli üniversitelerinden biri olan Varşova Üniversitesi, dünya üniversiteleri arasında en iyi %3’lük dilimde yer almaktadır. Okulda 3.750 akademisyen görev yapmakta olup dörtte biri profesör unvanına sahiptir. Polonya'nın diğer Avrupa ülkelerine göre daha uygun bir ülke olduğunu düşünecek olursak bu okulda okurken hem keyif alabilir hem de oldukça uygun bir bütçe ile modern bir eğitim alabilirsiniz.

Yurtdışında bulunan okullar hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için Draft Yurtdışı Eğitim'in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret ederek uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız