DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Kiev Politeknik Üniversitesi Bölümleri

Köklü bir üniversiteye sınavsız kayıt olabilmek ve hayalinizdeki alanda uzmanlaşabileceğiniz, kaliteli bir eğitim alabilmek istiyorsanız, tam size göre bir teklifimiz var! Ukrayna’nın başkenti ve en büyük şehri Kiev’in en önemli ve köklü üniversitelerinden biri olan Kiev Politeknik Üniversitesi tam size göre!

Son yıllarda eğitim konusunda ciddi atılımlar gerçekleştirmiş ve uluslararası düzeyde eğitim veren önemli üniversitelere sahip Ukrayna’da 800’den fazla yüksek öğretim kurumu bulunmaktadır. Ülkede dünya çapında öneme sahip üniversiteler, akademiler, konservatuarlar ve enstitüler vardır. 

Ukrayna’nın başkenti Kiev ise Doğu Avrupa’nın bilim, eğitim ve kültür merkezi konumundadır. Resmi dilin Ukraynaca olduğu şehirde Rusça da yoğun konuşulmaktadır. Aynı zamanda şehirdeki genç nüfus İngilizce de bildiği için başka ülkelerden okumak için Kiev’e gelenler şehirde iletişim zorluğu yaşamazlar. Gelişmiş bir şehir olan Kiev’de konaklama, ulaşım ve yeme-içme anlamında pek çok farklı ve uygun fiyatlı olanaklar bulunabilmektedir. Kültürel ve sosyal aktiviteler anlamındaysa Kiev gerçekten de çok zengin olanaklar sunan bir şehirdir. Şehirde her yıl uluslararası düzeyde festivaller gerçekleşmektedir. Bunlardan birkaçı dünya genelinden tasarımcıların katıldığı Kiev Moda Haftası, pek çok belgeselin izleyiciyle buluştuğu Kiev Belgesel Film Festivali, uluslararası çalışmaların değerlendirilip ödüllendirildiği Kiev Uluslararası Reklamcılık Festivali ve Kiev Uluslararası Kısa Film Festivali’dir. Şehirde aynı zamanda dünyaca ünlü pek çok müze bulunmaktadır. Bunlardan birkaçı Ulusal Doğa Tarihi Müzesi, Taras Shevchenko Müzesi, Pirogovo Açık Hava Müzesi ve Bukowski Müzesi’dir. Kiev müzeleri, galerileri, tiyatro salonları, önemli mimari yapılarıyla kültürel ve tarihi anlamda çok zengin bir şehirdir. 

Kiev Politeknik Üniversitesi, 1898 yılında kurulmuş olup 18 fakülteye, 9 eğitim ve araştırma enstitüsüne ve çeşitli araştırma merkezlerine sahiptir. Üniversitede yer alan fakülteler şu şekildedir: Kaynak Fakültesi, Fizik Mühendisliği Fakültesi, Kimya Mühendisliği Fakültesi, Biyomedikal Mühendisliği Fakültesi, Alet Yapım Mühendisliği Fakültesi, Radyo (telsiz) Mühendisliği Fakültesi, Isı ve Güç Mühendisliği Fakültesi, Biyoteknoloji ve Biyoteknik Fakültesi, Elektrik, Güç ve Otomasyon Mühendisliği Fakültesi, Elektronik Fakültesi, Bilişim ve Bilgisayar Bilimleri Fakültesi, Dilbilim Fakültesi, İşletme ve Pazarlama Fakültesi, Sosyoloji ve Hukuk Fakültesi, Uygulamalı Matematik Fakültesi, Fizik ve Matematik Fakültesi, Kimyasal Teknoloji Fakültesi ve Makine Mühendisliği Ek Fakültesi. Üniversitede bulunan enstitülerse şunlardır: Uygulamalı Sistem Analizi Enstitüsü, Telekomünikasyon Sistemleri Eğitim ve Bilim Enstitüsü, Enerji Tasarruf ve İdare Enstitüsü, Özelleşmiş Haberleşme ve Bilgi Güvenliği Enstitüsü, Makine Mühendisliği Enstitüsü, Basım Yayım Enstitüsü ile Fizik ve Teknoloji Enstitüsü. 

Kiev’deki üniversite yaşamını yakından tanımak, Kiev Politeknik Üniversitesi bölümlerine dair daha fazla bilgi almak için alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla irtibat kurabilirsiniz. Dilerseniz Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak danışmanlarımızla yüz yüze görüşebilirsiniz. Sınırlı kontenjanlarımızda yerinizi almak için acele edin!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız