DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Kiev Politeknik Üniversitesi’nde Uygun Fiyatlarla Mühendislik Eğitimi Alın!

Hayaliniz olan mühendislik eğitimini dünyaca ünlü bir üniversite olan Ukrayna Kiev Politeknik Üniversitesi’nde almak istemez misiniz?  Üstelik Kiev Politeknik Üniversitesi’nde taban puanı şartı gerekmeksizin lise diplomanız ile mühendislik eğitiminize başlayabilirsiniz. 

1898 yılında kurulmuş olan Kiev Politeknik Üniversitesi, Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’de bulunmaktadır. Köklü eğitim anlayışı ve birikimi ile Avrupa standartlarında teknik ve mühendislik eğitimi denince akla gelen üniversiteler arasında bulunmaktadır. Toplamda 19 fakülteyi bünyesinde bulunduran üniversitenin aynı zamanda 15 farklı araştırma enstitüsü de bulunmaktadır. Dünya üniversiteleri kalite sıralamasında ilk 1000 üniversite arasında kendine rahatlıkla yer bulan Kiev Politeknik Üniversitesi’nde bugün 40.000’i aşkın öğrenci mühendislik ve teknik eğitimini sürdürmektedir. Üniversitenin mezunları arasında bugün çok farklı alanlarda görev yapan ünlü bilim insanları da bulunmaktadır. 

Kiev Politeknik Üniversitesi’nin sunmuş olduğu programlar arasında Elektronik Mühendisliği, Mikro ve Nanoteknoloji, Elektronik Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Isı ve Güç Mühendisliği, Atom ve Nükleer Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği gibi daha birçok mühendislik bölümü bulunmaktadır. Nitelikli akademik kadrosuyla üniversitenin tüm mühendislik programları, uluslararası kalite ve donanımda öğrenciler yetiştirmektedir. Mühendislik eğitimi anlamında uzmanlaşmış olan Kiev Politeknik Üniversitesi’nin programlarından birine kayıt yaptırmak için lise diplomasına sahip olmanız yeterlidir.  

Ukrayna’da konuşulan dillerin başında Ukraynaca ve Rusça bulunmasına rağmen, Kiev Politeknik Üniversitesi’nin bazı bölümleri öğrencilerine İngilizce eğitim dili seçeneği de sunmaktadır. Rusça eğitim dilini tercih etmeniz halinde ise, üniversite öğrencilerine 1 yıllık hazırlık eğitimi fırsatı sunmaktadır. Uluslararası alanda birçok araştırma şirketi ve üniversite ile ortak çalışmalar yürüten Kiev Politeknik Üniversitesi’nden mezun olmanız durumunda Türkiye dahil olmak üzere dünyada 112 farklı ülkede tanınan bir diplomaya sahip olursunuz. KPÜ, dünya çapında bu kadar yaygın biçimde kabul gören bir üniversite olması bakımından da pek çok farklı ülke öğrencisinin tercihini oluşturmaktadır. 

Eğitim ve yaşam maliyetleri açısından da Avrupa’nın diğer kaliteli teknik mühendislik eğitimi veren üniversiteleri ile karşılaştırıldığında Kiev Politeknik Üniversitesi çok uygun fırsatlar sunmaktadır. Ekonomik açıdan öğrenci bütçesini zorlamayan yaşam giderlerine sahip olan üniversitenin öğrencileri konaklama için sıklıkla Kiev’de ev kiralamayı tercih eder. Ülkemiz üniversitelerinin yoğun olduğu kentlerdekine benzer biçimde Kiev’de de öğrencilerin birlikte kaldığı ve bütçelerini zorlamadan yaşam giderlerini paylaştığı evlere rastlamak mümkündür. Bu durum aynı zamanda, öğrencilerin dil becerilerine destek olmakta ve farklı kültürleri tanıma fırsatı sağlamaktadır.  Kiev Politeknik Üniversitesi öğrencileri için bir diğer konaklama tercihini şehirde üniversiteye oldukça yakın olarak konumlanmış özel yurtlar ve apartlar oluşturmaktadır. 

Ukrayna’nın sıklıkla tercih edilen Kiev Politeknik Üniversitesi’nde uluslararası standartlara sahip bir mühendislik eğitimine uygun fiyat avantajları çerçevesinde başlamak isterseniz alanında tecrübeli ve uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişim kurabilirsiniz. Dünyaca tanınmış Kiev Politeknik Üniversitesi’nde mühendislik eğitimi alma fırsatını kaçırmamak için vakit kaybetmeden bizi arayın. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız