DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi'nde  Sınavsız Tıp Eğitimi Fırsatı

Ukrayna; Rus ve Slav kültürü açısından önemli bir ülkedir. Tarihte kendisine “Rus” diyen ilk toplum bu ülke sınırları içerisinde Kiev kentini kurmuştur. Burada yaşayanlar daha sonradan kuzey topraklarına göç etmiş, bugün Rusya olarak bildiğimiz ülkenin ekonomik, politik, kültürel altyapısını orada karşılaştıkları diğer toplumlarla birlikte inşa etmişlerdir. Ukrayna uzun süre boyunca Rusya’ya dahil olsa da, içinde yaşayan farklı kültürlerle de birlikte kendine özgü bir kimlik ve kültür yaratmış, pek çok yabancı ziyaretçinin ilgisini çekmiştir. Tabii ülkenin tek ilginç yanı tarihi değil. Günümüzde Ukrayna uygun yaşam giderleri ve kaliteli üniversiteleriyle öğrenci adaylarının dikkatini çekiyor. Rusya, Azerbaycan gibi ülkelerde yer alan sınavsız eğitim imkanı, Ukrayna’da da bulunuyor. Rusya ve Azerbaycan’da mühendislik, lojistik gibi bölümler rağbet görürken Ukrayna, yurt dışında sınavsız tıp eğitimi almak isteyenler tarafından daha çok tercih ediliyor. 

Ukrayna’da Tıp Okumak: Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi

Yurt dışında tıp eğitimi alacağınız kurumu seçmek elbette ki kısa sürede kolaylıkla alınabilecek bir karar değil. Zira yurt dışındaki tıp fakültelerinin çoğu kaliteli eğitim imkanları sunmasına rağmen gerek bulundukları ülkenin kültürel, ekonomik durumu gerek giriş koşulları açısından her öğrenci adayı için farklı olumlu ve olumsuz yanlar barındırıyor. Bizim önerilerimizden Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi, kaliteli fakat ucuz eğitim almak isteyen öğrenciler için oldukça uygun. 

1992 yılında kurulan okul, Ukrayna genelinde en öne çıkan tıp kurumlarından biri. Üniversitede özel olarak Diş Hekimliği, Eczacılık ve Tıp alanlarına yoğunlaşılıyor. Eğitim dilleri Ukraynaca ve İngilizce olarak belirlenmiştir. KTÜ, Ukrayna’da pratik eğitimi en iyi medikal tesislerde sunan kurumlardan biridir. Bunun yanı sıra, uluslararası bağlantılarıyla öğrencilerini staj ve eğitim için Almanya ve Polonya’ya göndermektedir. Enstitülerinde 200’den fazla nitelikli uzman ve bilim insanı görev yapmaktadır. 

Ayrıca okul, Dünya Sağlık Örgütü tarafından tanınan, Dünya Tıp Okulları Rehberi (World Directory of Medical Schools), IMED (Uluslararası Tıp Eğitimi Rehberi) ve Avicenna Veritabanında yer alan, dünyaca tanınmış bir kurumdur. 

Bize Ulaşın

Yurt dışında tıp eğitimi almak, sınavsız üniversite eğitimi ve diğer Ukrayna üniversiteleri hakkında daha fazla bilgi almak için uzman eğitim danışmanlarımızla konuşun. Online iletişim formumuzu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.


 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız