DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Klinik Psikoloji Eğitiminizi Yurt Dışında Alarak  Geleceğinizi Şekillendirin

Klinik psikoloji; psikolojik temelli sıkıntı veya işlev bozukluğunu anlamak, önlemek ve hafifletmek ve öznel iyi oluşu ve kişisel gelişimi teşvik etmek amacıyla bilim, teori ve klinik bilginin bir bütünleşmesidir. Klinik psikologlar aynı zamanda araştırma, öğretim, konsültasyon, adli tanıklık ve program geliştirme ve idare ile meşgul olsalar da, pratiğinin merkezinde psikolojik değerlendirme, klinik formülasyon ve psikoterapi vardır. Birçok ülkede klinik psikoloji, düzenlenmiş bir ruh sağlığı mesleğidir. Bu alanın genellikle 1896'da Pennsylvania Üniversitesi'nde Lightner Witmer tarafından ilk psikoloji kliniğinin açılmasıyla başladığı kabul edilir. 20. yüzyılın ilk yarısında, klinik psikoloji, tedaviye çok az önem verilerek psikolojik değerlendirmeye odaklandı. Bu, II.Dünya Savaşı'nın eğitimli klinisyen sayısında büyük bir artışa ihtiyaç duymasıyla sonuçlandığı 1940'lardan sonra değişti. O zamandan beri ABD'de üç ana eğitim modeli geliştirildi.

Yurt Dışında Klinik Psikolojisi Eğitimi
Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi, yurt dışında bu eğitimi alabileceğiniz kurumların başında gelmektedir. Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi, 1996 yılında kurulmuştur. Polonya'daki ilk özel üniversitedir. Polonya'da Sosyal Bilimler programları sunan yükseköğretim kurumları arasında Bilim ve Yükseköğretim Bakanlığı tarafından önde gelen bir kurum olarak gösterilmiştir. SWPS, kuruluşundan bu yana, öğretim ve araştırmaya adanmış bir kurumdur. Öğrencilerinin tüm potansiyellerini fark etmelerine yardımcı olup onları çağdaş dünyanın taleplerini karşılamaya hazırlamayı misyon edinmiştir. Üniversite bünyesindeki araştırmacılar, bireylerin ve toplumların yaşamları üzerinde gerçek etkiye sahip projeler yürütmektedir.

Uluslararası Balkan Üniversitesi, yurt dışında klinik psikoloji eğitimi alabileceğiniz bir diğer özel üniversitedir. Makedonya’nın Üsküp şehrinde bulunan Balkan Üniversitesi uluslararası bir üniversite olup Avrupa ya da ABD’deki üniversitelerin yüksek eğitim ücretlerine cevap veremeyen öğrenciler için uygun alternatiflerin başında gelmektedir. Uluslararası bir üniversite olması dolayısıyla üniversitenin eğitim dili İngilizce olup kayıt sırasında dil yeterliliğinizi belgelemeniz istenmektedir. Eğitim dilinin İngilizce olması sayesinde eğitiminize uluslararası düzeyde başlayarak dünyanın birçok üniversitesi ile aynı standartlarda eğitim alabilirsiniz. Uluslararası Balkan Üniversitesi, ülkemizce tanınmaktadır.

Siz de yurt dışında bu eğitimi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir ya da bizlere online iletişim formundan ulaşabilirsiniz.
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız