DRAFT BLOG

Tüm Rusya İçerikleri
Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Köklü Eğitimleri İle Rusya Üniversiteleri Hakkında Bilgiler

Dünyanın en köklü üniversitelerine ev sahipliği yapması ile bilinen Rusya, yurtdışında eğitim almak isteyen pek çok kişinin tercih noktalarından biridir. Bünyesinde barındırdığı üniversiteler modern eğitim anlayışını gelenekselci bir yapı ile bütünleştirerek, eğitim konusunda oldukça iddialı bir tavır sergilemektedir. Özellikle mühendislik alanlarında kaliteli eğitimler vermesi ile bilinen bu saygın kurumlar, dünyanın pek çok yerinden öğrenciyi de bünyesinde barındırır. Binlerce öğrencinin eğitim aldığı Rusya üniversiteleri, akademik anlamda büyük başarılar elde etmek isteyenler için oldukça iyi bir tercihtir diyebiliriz.

Sadece Lise Diploması İle Kayıt Olma Şansı

Rusya üniversitelerinin avantajları ve sunduğu olanaklar pek geniştir. Özellikle sadece lise diploması ile kayıt olabileceğiniz bu okullar, üniversite sınavı derdi olmadan size bölüm seçme ayrıcalığı tanımaktadır. Yani bir diğer deyişle, puan ve yerleşme derdi olmadan istediğiniz bölümü okuyabilirsiniz. Ayrıca Rusya üniversitelerinden alacağınız diplomalar, Avrupa Birliği ve dünyanın geri kalanında geçerlidir. Türkiye'de YÖK tanınırlığı mevcuttur. Bu sayede, mezun olduktan sonra da istediğiniz yerde iş bulma imkanına sahip olursunuz.

Moskova Devlet Üniversitesi Hakkında

1755’te kurulan Moskova Devlet Üniversitesi, Rusya’nın ve hatta Avrupa'nın en köklü üniversitelerinden biridir.  Moskova Devlet Üniversitesi, her yıl 4.000 kadar uluslararası lisans ve yüksek lisans öğrencisini kabul etmektedir. Dünyanın her bölgesinden rağbet gören saygın bir kurumdur. Eğitim dilinin Rusça olduğu okulun  kampüsü son derece büyük ve kompleks yapıda olup yüz ölçümü 1 milyon metrekareden fazladır.

Kazan Devlet Teknik Üniversitesi Hakkında

Rusya'nın en iyi teknik üniversitesi olan Kazan Devlet Teknik Üniversitesi'nin ana eğitim blokları 7 fakülteden ve 11 araştırma merkezi binasından meydana gelmiştir. Son derece etkili bilimsel bir potansiyeli kaliteli bir akademisyen kadrosuyla birleştiren üniversitede 5 adet tam donanımlı spor kompleksi, bilimsel bir kütüphane ve 6 adet yurt binası bulunmaktadır. Ayrıca uluslararası bilim ve eğitim alanında fazlasıyla güvenilir bir kurum olarak bilinen Kazan Devlet Teknik Üniversitesi’nin toplamda 4 kıtadaki üniversite ve araştırma merkezleriyle bilimsel ve akademik anlaşmaları mevcuttur. Bu da okulu, bir üniversiteden ziyade bir araştırma merkezi yapmaktadır.

St. Petersburg Devlet Üniversitesi Hakkında

1724 yılında  kurulan St. Petersburg Devlet Üniversitesi, çok uzun süredir verdiği eğitim ile bilim, mühendislik ve beşeri bilimler alanlarında temel araştırmalara odaklanmış olup, Rusya’nın en köklü eğitim kurumlarından bir tanesidir. Yaklaşık 30 bin öğrencinin eğitim gördüğü St. Petersburg Devlet Üniversitesi’nde 6000 akademisyen görev yapmaktadır. 398 ana eğitim programı bulunan üniversite ayrıca 450 ortak üniversite ile 1500 kadar anlaşmaya sahiptir.

Rusya üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için İzmir, Ankara ve İstanbul şubelerimizi ziyaret ederek, eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız