DRAFT BLOG

Tüm Rusya İçerikleri
Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Köklü Ve Kaliteli Eğitimiyle Rusya Üniversiteleri

Köklü ve kaliteli eğitimleriyle Rusya üniversiteleri, yurtdışında üniversite okumak isteyen pek çok öğrenci için en uygun tercihler arasında yer almaktadır. Dünya'nın en önemli ticaret, tatil ve eğitim merkezlerinden biri olan Rusya'da eğitim almak, pek çok açıdan avantajlı bir tercihtir. Dünya'nın pek çok yerinden öğrenciye ev sahipliği yapan Rusya okulları, eğitim kalitesi bakımından Avrupa'nın en ileri üniversitelerinden biridir.

Sadece Lise Diploması İle Kayıt Olabileceğiniz Rus Üniversiteleri

Lise son sınıftasınız. Üniversite sınavı heyecanı sizi şimdiden sarmış olmalı. Sırf bu yüzden bir yıl boyunca ve hatta daha fazla süre boyunca çalıştığınız halde, korkuyor olabilirsiniz. Zira ülkemizdeki sınav zorluğu ve okul puanlarının yüksek oluşu sizi bu strese sokmuş olabilir. Ancak şunu belirtmeliyiz ki, hayalinizdeki okulu sadece lise diploması ile yurtdışındaki kaliteli bir okulda okuyabilirsiniz. Evet yanlış duymadınız. Üniversiteye giriş sınavı derdi olmadan, Avrupa'nın pek çok yerindeki okula kayıt yaptırabilirsiniz. Bunlardan en önemlileri ise Rus üniversiteleridir.

Moskova Devlet Üniversitesi'nde Hayallerinizi Gerçeğe Dönüştürün

Rusya'nın en önemli devlet okullarından biri olan Moskova Devlet Üniversitesi, 1755'te kurulmuş olup, Rusya'nın en köklü okullarından biridir. Şu anda okulda  eğitim alan öğrenci sayısı 47.000’den fazladır. Ayrıca, 5.000’den fazla uzman da MDÜ bünyesinde eğitim görmektedir. Eğitim dilinin Rusça olduğu kurum, size farklı bir yabancı dilde öğrenim görme imkanı tanıyarak, mezun olduktan sonra nitelikli bir birey olarak okuldan ayrılmanıza ve mezun olmanıza imkan sağlamaktadır.

Moskova Devlet Tıp Üniversitesi'nde Prestijli Bir Tıp Eğitimi Sizi Bekliyor

Rusya’nın ilk Tıp üniversitesi olan Moskova Devlet Tıp Üniversitesi, ülkenin ve hatta Avrupa'nın en köklü ve başarılı Tıp eğitimini vermektedir. Moskova Sechenov Devlet Tıp Üniversitesi’nde; Nükleer Fizik, Astronomi, Lazerler, Moleküler Biyoloji, Biyoorganik Kimya, Antropoloji, Malzeme Bilimleri ve İnsani Bilimler gibi çok önemli ve saygın dallarda üniversite eğitimi verilmektedir. Ayrıca Diş Hekimliği, Genel Tıp, Hemşirelik gibi saygın bölümleri en iyi şekilde okuyabileceğiniz kurumun eğitim dili Rusça'dır.

Kazan Devlet Teknik Üniversitesi'nde Kaliteli Bir  Mühendislik Eğitimini Alın

1932 yılından beridir faaliyette olan Kazan Teknik Üniversitesi özellikle mühendislik bölümleri ile ün salmıştır. Bünyesinde 150 profesörün, 600 doçentin ve 3000 personelin bulunduğu Kazan Devlet Teknik Üniversitesi’nin 80000 kadar mezunu bulunmaktadır. Okulun ana eğitim blokları 7 fakülteden ve 11 araştırma merkezi binasından meydana gelmektedir.

Rusya'da bulunan onlarca üniversitenin hangileri olduğu hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için Draft Yurtdışı Eğitim'in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret etmeyi unutmayın.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız