DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
Tüm Litvanya İçerikleri
Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Koronavirüs Sonrası Popülerliği Artacak Meslekler

İlk kez 1960'larda keşfedilen ve son zamanlarda yaşanan vakalar sonucunda yeniden gündeme gelen koronavirüs; soğuk algınlığı semptomları gösteren ve bulaşıcı bir hastalığa sebep olan bir virüs çeşididir. Özellikle ülkemizde son 1.5 aydır gündeme oturan bu hastalık, bir çok alışkanlığı kökünden değiştirmiş ve mevcut düzenlere bazı yenilikler getirmiştir. Örneğin; okullar örgün öğretim yerine uzaktan eğitim sistemine geçmiş ve öğrenciler bilgisayar, cep telefonu, tablet vb. materyaller ile ders ortamına katılım sağlamışlardır. Ayrıca bir çok çalışan, işe gitmek yerine evinden çalışmaya devam etmiş ve bu süreçte kişisel karantina sürecine girmiştir. Peki bir çok yeniliği beraberinde getiren koronavirüs sürecinden sonra popülerliği artacak meslekler nelerdir? Yurt dışı üniversitelerinde bu bölümler var mıdır?

Kentsel Tarım Uzmanı
Kent içinde ve çevresindeki tarımsal faaliyetleri kapsayan tarım türüne kentsel tarım adı verilmektedir. Endüstriyel tarıma karşı bir alternatif olduğundan dolayı, oldukça değerli bir tarım çeşididir. Sürdürülebilir ekolojinin en büyük destekçisi olan kentsel tarım, özellikle olumsuz olarak etkilenen faaliyetleri iyileştirmeyi hedeflemektedir. Bu konuda kaliteli bir eğitim alabileceğiniz yurt dışı üniversitesi hiç şüphesiz ki Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi'dir. Ukrayna üniversiteleri arasındaki derecelendirme kuruluşlarına göre, Ukrayna’nın en iyi 200 üniversitesi arasında 61. sıradadır. Üniversitenin uyguladığı “Sürdürülebilir Gelişim Programının” bunda payı büyüktür. Yüksek nitelikli tarım uzmanlarını yetiştiren bu kurum, gerçekleştirdiği reformlarla Ukrayna Tarım ve Gıda Bakanlığı tarafından “Tarım Bilimlerinde Örnek Eğitim Kurumu” statüsüyle tanınmıştır.

Tıp Mühendisliği
Tıp bilimi ile alakalı cihazların tasarımı, üretimi ve işletilmesi ile alakalı konuları inceleyen bilim dalına Tıp Mühendisliği adı verilmektedir. Sağlık alanında karşılaşılan sorunların çözümü ve gereksinimlerinin karşılanması, tıp mühendisinin görev ve ödevleri arasında yer almaktadır. Mesleğin eğitimi, üniversitelerin mühendislik fakültesinin Tıp Mühendisliği bölümünde okutulmaktadır. Biyoloji, fizik, kimya, makine, elektrik elektronik ve bilgisayar gibi mühendislik alanlarıyla işbirliği içinde olan Tıp Mühendisliği alanı, bölüm olarak Avrupa'da bulunan okullarda yer almaktadır. Litvanya'da Tıp Mühendisliği ve Fizik eğitimi alabilirsiniz

Otomasyon ve Robotik 
Oxford Economics'in araştırmasına göre Covid-19, robot ve otomasyon sistemlerinin kullanılmasının yaygınlığı artıracaktır. Peki otomasyon ve robotik nedir? Otomasyon; yönetimde ve özellikle bilimsel, teknik işlerde insan emeği olmaksızın, işlerin otomatik  araçlarla yapılması sistemidir. Otomasyonda bir iş, insan ve makine arasında paylaştırılmıştır. Robotik ise otomasyonda görev alan makinelerin, robotların tasarımı, üretimi ve kullanımı ile ilgilenen çok disiplinli bir bilim dalıdır. Ülkemizde henüz çok yaygın olmasa da özellikle Avrupa'da geniş bir yelpazeye yayılmıştır ve üniversitelerde bölüm olarak okutulmaktadır. Polonya üniversitelerinde Otomasyon ve Robotik / Entegre Üretim Sistemleri eğitimi alabilirsiniz

Yurt dışı üniversiteleri hakkında bilgi almak ve uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşmek için bize online iletişim formundan ulaşabilir ya da Whatsapp hattımıza mesaj bırakabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız