DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Koronavirüs Yurt Dışı Eğitim Sürecini Nasıl Etkiledi?

Bilindiği üzere koronavirüs, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bir takım değişikliklere neden oldu.Bu süreçte hem iş hayatında, hem eğitim hayatında hem de sosyal hayatta önlemler alındı. İnsanlar bir süre sadece evden çalışarak iş hayatlarına devam ettiler. Öğrenciler ise bu süreçte online eğitime geçerek eğitim süreçlerini evden devam etmek zorunda kaldılar. Bu süreçte yurt dışına çıkıp eğitim hayatını orada devam ettirmek isteyen kişilerin aklında bir takım sorular olduğunu biliyoruz. Örneğin bu süreçte yurt dışına çıkmak doğru bir karar mı? Yurt dışında eğitim almak isteyen ancak pandemi süreci ile yurt dışına çıkmaya cesaret edemeyen kişiler ne yapmalı?

Yurt Dışına Çıkmadan Yurt Dışı Eğitimi Almak Mümkün
Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu süreçte eğitim online ve uzaktan eğitim sürecine döndüğü için, eğer eğitiminizi yurt dışında almayı düşünüyorsanız uzaktan eğitim seçeneğine başvurabilirsiniz. Avrupa'da bir çok saygın üniversitede hem sınavsız hem de uzaktan eğitim almak mümkün. Üstelik sınavsız ve uzaktan eğitim ile hem lisans hem de yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz. Peki bu kurumlar hangileridir? Hangi bölümlerde sınavsız ve uzaktan eğitim alınır?

Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi - Urayna
Yurt dışında uzaktan eğitim dendiği zaman akla ilk gelen ülke olan Ukrayna, saygın ve köklü üniversitelere sahiptir. Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi; hukuk bölümünden mühendislik bölümlerine, ekonomi bölümünden işletme bölümüne kadar eğitim alabileceğiniz saygın bir kurumdur. Ukrayna üniversiteleri arasındaki derecelendirme kuruluşlarına göre, Ukrayna’nın en iyi 200 üniversitesi arasında 61. sırada olup uyguladığı “Sürdürülebilir Gelişim Programının” bunda payı büyüktür. Yüksek nitelikli tarım uzmanlarını yetiştiren bu kurum, gerçekleştirdiği reformlarla Ukrayna Tarım ve Gıda Bakanlığı tarafından “Tarım Bilimlerinde Örnek Eğitim Kurumu” statüsüyle tanınmıştır.

Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi - Ukrayna
Ukrayna'nın bir diğer prestijli okulu olan Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi, uzaktan hukuk eğitimi alabileceğiniz bir okuldur. 22 Kasım 1994'te Ukrayna'da kurulan Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi, ülkenin önde gelen yüksek öğrenim kurumudur. Okul, Başkanlık Kararnamesi ile 2 Mart 2001'de "ulusal" statüsünü kazanmıştır. Üniversite 4. akreditasyon seviyesine sahip olup, ülkenin en prestijli okulları arasında gösterilmektedir. Lisans, lisans tamamlama, uzaktan eğitim, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde bir çok program sunan kurum, özellikle hukuk, sivil güvenlik, yönetim sistemleri, sosyal bilimler ve bilgi teknolojileri alanında uzmanlar yetiştirmektedir. 

Yurt dışı eğitiminizi daha fazla ertelememek ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde görüşebilirsiniz.
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız