DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Krakow Teknoloji Üniversitesi'nde Mühendislik Eğitimi Fırsatları

Mühendislik alanı, bugün dünya çapındaki eğitim ve meslekler arasında en belirleyici rollerden birine sahiptir. Kaliteli bir eğitimden geçen mühendis adayları, işgücü piyasasına girdiklerinde en dayanıklı ve en değerli sermaye olan bilgiyi uluslararası alanda kullanma fırsatına sahip olacaklardır.  

Eğer siz de mühendislik eğitimi almak istiyor fakat Türkiye’de bu olanağı bulamıyorsanız, Polonya’da mühendislik eğitimi sizin için en iyi seçeneklerden biri olabilir. Üstelik, Türkiye’deki vakıf üniversitelerine kıyasla çok daha ekonomik bir şekilde eğitim masraflarınızı karşılayabilirsiniz. Polonya’da mühendislik eğitimi almak isteyen öğrencilerin en sık tercih ettiği üniversiteler arasında, 70 yılı aşkın süredir mühendislik eğitiminde önde gelen devlet üniversitelerden biri olan Krakow Teknoloji Üniversitesi yer almaktadır.

Üniversite, Polonya’nın güneyinde bulunan ve ülkenin ikinci büyük şehri olan Krakow’un merkezinde yer almaktadır. Bir diğer adı “Tadeusz Kościuszko Teknoloji Üniversitesi” olan Krakow Teknoloji Üniversitesi, bu ismi kendisi de Polonyalı bir mühendis olan ve kahraman olarak anılan Tadeusz Kościuszko’dan almaktadır.  

Krakow Teknoloji Üniversitesi, Kimya Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Makina Mühendisliği, Mimarlık gibi farklı fakültelerden oluşmakta ve bugün 16.000’in üzerinde öğrenciye kaliteli mühendislik eğitimi için fırsatlar sunmaktadır. 

Lisans eğitimine başlamak için herhangi bir sınav şartının aranmadığı Krakow Teknoloji Üniversitesi, aynı zamanda YÖK tarafından tanınmaktadır. Yeterli seviyede İngilizceye sahip olmanız koşulunda, doğrudan eğitim almak istediğiniz bölüme başlayabilirsiniz. Aksi durumda ise, üniversite size 1 yıllık İngilizce eğitim olanağı sunmaktadır. Dolayısıyla üniversitenin sağladığı tüm bu olanaklar, mühendislik eğitimi açısından yurtdışı eğitim fırsatlarını değerlendirmek isteyen öğrenciler için Krakow Teknoloji Üniversitesi’ni tercih sebebi haline getirmektedir. Burada eğitim gören öğrencilerin söyledikleri ilk şey, hem üniversitenin hem de Krakow’un ucuz ve güvenli olduğudur. Kampüs içinde, 4 ayrı yurt imkanının yanı sıra, Krakow’da oda kiralamayı tercih edecek öğrenciler açısından da oldukça uygun fiyatlı seçenekler mevcuttur. 

1000’den fazla akademisyenin görev yaptığı KTÜ, lisans eğitiminin yanı sıra, yüksek lisans ve doktora çalışmaları için de 200’den fazla lisansüstü programı bünyesinde bulundurmaktadır. Dünyadaki pek çok üniversite ile karşılıklı anlaşmalar yapmakta, ortak bilimsel çalışmalar ile farklı ülkelerdeki 47 üniversite ile öğrenci değişim programları yürütmektedir. Bu anlamda, Krakow Teknoloji Üniversitesi, öğrencisine uluslararası bağlantılarla donatılmış bir mühendislik eğitimi şansı da sunmaktadır. 

Mühendislik alanında, endüstri ile işbirliğine de büyük önem veren Krakow Teknoloji Üniversitesi “Kariyer için Doğru Yol” sloganını benimser. Mühendislik firmaları, ellerindeki oranlar doğrultusunda, Krakow Teknoloji Üniversitesi’ni Polonya’nın mühendislik alanında en kaliteli üniversitesi olarak işaret etmektedir.  

Polonya’da okuyarak geleceğinizi garanti altına almak istiyorsanız kayıt, vize, konaklama, gerekli tüm evraklar ve konu ile ilgili aklınıza takılan diğer tüm ayrıntılar için alanında uzman ve tecrübeli Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Acele edin, sınırlı kontenjanlarımızdaki yerinizi alın!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız