DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Kril-i Metodi Üniversitesi

Kril-i Metodi Üniversitesi’nde sınavsız okuyabileceğinizi biliyor muydunuz? Hiçbir sınav şartı gerekmeksizin Makedonya Cumhuriyeti’nde bulunan Kril-i Metodi üniversitesinde okuyabilmek için lise mezunu olmanız yeterlidir!

Büyük İskender’in memleketi olan Makedonya Cumhuriyeti, pek çok medeniyetin orta yerinde bulunan, zengin tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle yurtdışında eğitim almayı düşünenlerin sıklıkla tercih ettiği bir ülkedir. Makedonya Cumhuriyeti, eşsiz bir tarihe sahip olduğu gibi gelişen ekonomisiyle parlak bir geleceği olduğunu da ortaya koymaktadır.  Türkiye kültürüne olan yakınlığının yanı sıra pek çok farklı etnik grubun da varlığıyla rengi ve çeşitliliği bol bir ülke olan Makedonya Cumhuriyeti, Balkanların sıcak ve misafirperver ruhunu yansıtmaktadır.

Makedonya Cumhuriyeti’nin ilk devlet üniversitesi olan Kril-i Metodi Üniversitesi, 1949 yılında Üsküp’te kurulmuştur. 3 fakülteyle eğitim hayatına başlamış olan üniversitede şu anda ise 21 fakülte, 5 araştırma ve 4 bilim enstitüsü ile varlığını sürdürmektedir. Üniversite bünyesinde yer alan bölümler şu şekildedir: Hemşirelik, Mütercim Tercümanlık, Elektrik Mühendisliği ve Enformasyon Teknolojileri, Bilgi Bilimleri ve Bilgisayar Mühendisliği, Tarım ve Gıda, Radyoloji Teknikerliği, Tıp Fakültesi, Filoloji, Dramatik Sanatlar, Veterinerlik, Matematik, İktisat, Hukuk, İnşaat Mühendisliği, Felsefe, Fizik Tedavi, Filoloji, Diş Hekimliği, Beden Eğitimi, Müzik, Logopedi, Eczacılık, Mimarlık, Mobilya Dizayn Teknolojisi, Güzel Sanatlar, Makine Mühendisliği, Pedagoji, Tarih, Sosyoloji, Felsefe, Çekim, Heykel, Grafik, Sanat Pedagojisi.

60.000’in üzerinde yerli ve yabancı öğrencisiyle ve 3.000’nin üzerinde mensubu olan akademik kadrosuyla Kril-i Metodi Üniversitesi, Türkiye de dahil olmak üzere dünya genelinde 70’in üzerinde ülke tarafından diplomaları kabul edilen köklü bir eğitim kurumudur. 150.000 kadar lisans düzeyinde, 10.000 kadar yüksek lisans düzeyinde ve 4.000 kadar doktora düzeyinde mezun vermiştir. 

Bilimin her alanında eğitim imkânı sunan Kril-i Metodi Üniversitesi’nde aynı zamanda bağımsız araştırmalar yürüten enstitüler de üniversitenin önemli bir parçası konumundadır. Üniversitede aynı zamanda spora dayalı, sanatsal, bilgilendirici, eğlenceye dayalı ve daha birçok alanda faaliyetler yürüten pek çok dernek ve kulüp bulunmaktadır. Kril-i Metodi Üniversitesi’nde lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim gören öğrenciler istenen kriterleri sağlayabildikleri takdirde burs müracaatında bulunarak maddi yardım alabilmektedir. 

Makedonya Cumhuriyeti’nin en seçkin üniversitelerinden biri olan Kril-i Metodi Üniversitesi’nde sınavsız yurtdışı eğitim olanağı yakalamak sizin elinizde! Partner okullarımızdan Kril-i Metodi Üniversitesi’ni daha yakından tanımak, sınavsız kayıt işlemleriyle ilgili bilgi almak ve Makedonya Cumhuriyeti’nde okumanın avantajlarını öğrenmek için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizden randevu alabilir, alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarıyla yüz yüze görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız