DRAFT BLOG

Tüm Letonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Letonya’da Eğitim ve Yaşam

Baltık Ülkelerinin incisi Letonya, Avrupa’nın kuzeyinde, Baltık Denizi kıyısında yer alır ve Avrupa Birliği üyesidir. Çok eski zamanlardan beri Doğu-Batı, Kuzey-Güney rotalarının kesişim noktasında yer almıştır ve bu nedenle pek çok kültürün birleşerek benzersiz bir ortam yarattığı, kendine has dokusuyla başka hiçbir yerde deneyimleyemeyeceğiniz bir atmosfer sunmaktadır.

Letonya’nın %44’ü ormanlarla kaplı olup binlerce göl ve akarsuya ev sahipliği yapar, bu anlamda Avrupa’nın en iyi korunan doğal yaşam merkezlerinden de biridir. Letonya’nın doğal güzelliği sizi büyüleyecektir.

1201’de kurulan başkent Riga, 600.000 nüfusuyla üç Baltık Ülkesinin en büyük şehridir. Aynı zamanda Avrupa’nın en güzel Orta Çağ şehirlerinden biridir. Riga, tarihi ve modern mimarının mükemmel entegrasyonuyla adından söz ettiren bir şehirdir.

Bu köklü geçmişine rağmen, Riga her zaman gençlerin şehri olmuştur. Letonya yüksek eğitim kurumlarının pek çoğu Riga’da bulunmakta, Riga sokakları yerli ve yabancı öğrencilerle dolup taşmaktadır. Bu yönüyle Riga her zaman yeni fikirlerin ve gelişimin beşiği olmuştur.

Letonya’da eğitim almaya karar verdiğinizde, başkent Riga’yı veya en az onun kadar güzel ve doğaya yakın olan diğer şehirleri tercih edebilirsiniz. Buralarda muhteşem manzaranın tadını çıkarırken küçük kentlerin sıcak ve dostane ortamında huzur bulabilirsiniz. Letonya, dünyanın en güvenli ve en yeşil ülkelerinden biridir.

Bu özelliklerinin yanı sıra, Letonya üniversitelerinin çok gelişmiş bir eğitim sistemi sunduklarından emin olabilirsiniz. Letonya yüksek eğitim kurumlarının en önemli avantajı, uyguladıkları bireysel eğitim yaklaşımlarıdır. Kurumlar görece daha küçük ve etkin çalışmak için tasarlandıklarından dolayı, her öğrenciyle tek tek ilgilenilmekte, öğrenciler bu bireysel yaklaşımla daha kısa sürede önemli gelişim kaydetmektedir.

Letonya’da her üniversitede bir bağımsız Öğrenci Yönetimi bulunmaktadır. Her ülkeden ve etnik gruptan öğrenciyi kabul eden bu organizasyonların amacı, üniversitede eğitim alan öğrencilerin akademik, maddi, kültürel ve sosyal çıkarlarını korumak, aynı zamanda üniversite yönetimi ve öğrencilere aracılık etmektir. Bu yönüyle Letonya üniversiteleri, tam anlamıyla demokratik kurumlardır.

Letonya’da yaşam ve üniversite deneyimi hakkında daha fazla bilgi almak için tecrübeli Draft Education danışmanlarımızla iletişime geçebilir, dilerseniz ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız