DRAFT BLOG

Tüm Letonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Letonya'da Teknik Eğitim: Ulaştırma ve Telekomünikasyon Enstitüsü

Baltık Ülkelerinin incisi olarak bilinen Letonya, Avrupa’nın kuzeyinde, Baltık Denizi kıyısında bulunur ve hem Avrupa Birliği hem de Schengen Topluluğu üyesidir. Yüzyıllardır Doğu-Batı, Kuzey-Güney rotalarının kesişim noktasında yer almış, bu sayede birçok kültürün birleşerek benzersiz bir ortam oluşturduğu, kendine özgü dokusuyla başka hiçbir yerde deneyimleyemeyeceğiniz bir atmosfer sunmaktadır.

Letonya’nın %44’ü ormanlarla kaplı olup binlerce göl ve akarsuya ev sahipliği yapar, bu anlamda Avrupa’nın en iyi korunan doğal yaşam merkezlerinden de biridir. Letonya’nın doğal güzelliği sizi kuşkusuz büyüleyecek!

Letonya’da eğitim almaya karar verdiğinizde, başkent Riga’yı veya en az onun kadar güzel ve doğaya yakın olan diğer Letonya şehirlerini tercih edebilirsiniz. Buralarda muhteşem manzaranın tadını çıkarırken küçük kentlerin sıcak ve dostane ortamında huzur bulabilirsiniz. Letonya, dünyanın en güvenli ve en yeşil ülkelerinden biridir. Bu özelliklerinin yanı sıra, Letonya üniversitelerinin çok gelişmiş bir eğitim sistemi sunduklarından emin olabilirsiniz! Letonya yüksek eğitim kurumlarının en önemli avantajı, uyguladıkları bireysel eğitim yaklaşımlarıdır. Kurumlar görece daha küçük ve etkin çalışmak için tasarlandıklarından dolayı, her öğrenciyle tek tek ilgilenilmekte, öğrenciler bu bireysel yaklaşımla daha kısa sürede önemli gelişim kaydetmektedir. Bu bağlamda size ülkedeki en önemli yükseköğretim kurumlarından biri olma özelliğini taşıyan Ulaştırma ve Telekomünikasyon Enstitüsü’nden bahsetmek istiyoruz.

Ulaştırma ve Telekomünikasyon Enstitüsü (TSI) yaklaşık yüz yıllık geçmişe sahip modern bir üniversitedir. TSI, efsanevi RKIIGA (Riga Kızıl Bayraklı Sivil Havacılık Enstitüsü) ve RAU'nun (Riga Havacılık Enstitüsü) devamı niteliğindedir. TSI, bugünkü halini 1999 yılında almıştır. Günümüzde Letonya'da Rusça, Letonca ve İngilizce dillerinde yüksek öğrenim görebileceğiniz tek özel teknik üniversitedir. Letonya’da daimî akreditasyona sahiptir. 2003 yılında Letonya’nın en büyük ikinci kenti Daugavpils'te bir şubesi açılmış olup iki kentte faaliyetlerine devam etmektedir.

Enstitü; ulaşım ve lojistik, bilgisayar bilimleri, elektronik ve telekomünikasyon, ekonomi ve işletme, havacılık taşımacılığı gibi alanlarda, Letonca, Rusça ve İngilizce dillerde akademik programlar sunmaktadır. 2013 yılı haziran ayında, TSE'nin tüm eğitim kolları 6 yıllık (maksimum süreyle) akreditasyon almıştır.

TSI, çok çeşitli alanlarda araştırma ve bilimsel çalışmalar yürütmektedir. Uzman raporlarına göre Ulaştırma ve Telekomünikasyon Enstitüsü, Letonya'da faaliyet gösteren önde gelen bilimsel kurumlar listesinde yer alan tek özel üniversitedir. Yine bu yıl, “Latvijas Avīze” raporuna göre Letonya'daki özel yükseköğretim kurumları arasında ikinci sırada yer alarak çok iyi bir başarı elde etmiştir. Enstitü mezunlarının sayısı 7500’den fazla olup mevcut öğrenci sayısı 3000 civarındadır.

Letonya’da yaşam ve üniversite deneyimi hakkında daha fazla bilgi almak için tecrübeli Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilir, dilerseniz Ankara, İstanbul veya İzmir ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. Geleceğinizi planlama yolunda ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için arayın!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız