DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Lisans Tamamlama İçin Size En Uygun  Bölümler ve Üniversiteler

İki yıllık bölüm mezunu pek çok öğrencinin hayali, bir şekilde bölümlerini dört yıllık bir fakülteye tamamlamaktır. Genellikle “lisans tamamlama” olarak bilinen bu süreç Dikey Geçiş Sınavı isimli ayrı bir sürece tabidir. Ancak söz konusu sınav son derece zor ve yorucu olabilmektedir. Yükseköğretim Kurumu verilerine göre ülkemizde 500.000’den fazla öğrenci ön lisans eğitimi almakta ve bunları çoğu Dikey Geçiş Sınavı’na girmektedir. Yurt dışı üniversiteleri ise, DGS’ye girmeden lisans tamamlama imkanı sunmaktadır.

Yurt Dışında Lisans Tamamlama

Ülkemizde DGS’ye girerek lisans tamamlama için tercih edilen ön lisans programları arasında “Adalet” bölümü, “İnşaat Teknikerliği” bölümü ve “Anestezi” bölümü bulunmaktadır. Türkiye'de yapılan Dikey Geçiş Sınavı ön lisans okuyan öğrencilerimiz için belirleyici olsa da kazanılamadığı takdirde motivasyon düşürücü olabilmektedir. DGS zorunluluğu olmadan ülkemizde ayıracağınız kaynaklarla aynı maddi olanaklar ile yurt dışında lisans tamamlayabilirsiniz. Yurt dışında iyi ve köklü bir okulda okuyarak bunu gerçekleştirmeniz gayet mümkündür. Bütçenize uygun bir şekilde gidebileceğiniz ülkeler ve o ülkedeki okullar hakkında ayrıntılı bilgilere kolayca erişebilir ve aralarından dilediğinizi seçebilirsiniz. Sınavsız kayıt yaptırma avantajının yanı sıra ek bir dil öğrenerek farklı kültürlerden arkadaşlar da edinmeniz mümkündür.

Yurt Dışında Lisans Tamamlama Yapabileceğim En Uygun Ülke Hangisidir?

Yurt dışında sınavsız lisans tamamlama yapabileceğiniz en uygun seçimlerin başında yoğun Türk nüfusuyla, ekonomik uygunluğuyla ve birçok üniversitesi tarafından verilen Türkçe eğitim seçeneği ile bilinen Makedonya gelir. Makedonya’da lisans tamamlamak için seçebileceğiniz bölümlerin arasında Psikolojik Danışmanlık, Mimarlık, Hukuk, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler gibi ön lisans öğrencileri için son derece revaçta olan bölümler mevcuttur. Şayet bu bölümlerin ön lisans programına dahil olmuşsanız, Makedonya sizlere sınavsız lisans tamamlama olanağı sunmaktadır.

Gostivar kentinde eğitim veren ve müfredatı tamamıyla Türkçe olan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Makedonya’da lisans tamamlamak isteyen öğrencilerin tercih edebileceği eğitim kurumları arasındaki en iyi seçenektir. Türk göçmen nüfusunun yoğun olduğu Gostivar kenti evinizde hissedebileceğiniz ve bu sayede çok çabuk uyum sağlayabileceğiniz sevimli bir şehirdir.

Siz de ülkemizdeki sınav sürecinin zorluğundan dert yanıyor ve geleceğinizi parlak adımlarla atmak istiyorsanız yurt dışı üniversiteleri sizin için biçilmiş bir kaftandır. İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve size en uygun okulu seçerek hayallerinizdeki bölümü yurt dışında okuyabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız