DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Lise Diplomamla Hangi Üniversitelere Kayıt Yaptırabilirim?

Üniversiteyi yurtdışında okumak istiyorsunuz ve “lise diplomamla hangi üniversitelere kayıt yaptırabilirim”diye soruyorsanız, aşağıdaki bilgiler sizin için oldukça tatmin edici olacaktır diyebiliriz.

Türkiye’deki eğitim sisteminin yurtdışındaki eğitim sistemine kıyasla en büyük gediklerinden ve eksiklerinden birisi de öğrencileri zorlayıcı bir sınav sürecine tabi tutmasıdır. Bu sınav sürecine hazırlanırken yoğun bir stres altına giren pek çok öğrenci istediği üniversiteyi tutturamamakta ve bir seneyi hatta birden fazla seneyi kaybederek mağdur olmaktadırlar. Bu mağduriyet tarafından zedelenmek istemeyen pek çok öğrenci ise çareyi yurtdışında eğitim alma imkanlarını araştırmakta bulmaktadırlar çünkü yurtdışındaki pek çok üniversite sınavsız bir öğrenci kabul sistemine sahiptir.

Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin ulaştığı yurtdışı üniversitelerinin bazıları kendi içlerinde bir sınav veya mülakat prosedürüne sahip olduğundan dolayı iyi bir seçeneği bulmak en başta kafa karıştırıcı gelebilir ancak bu durum sizi vaz geçirmemelidir çünkü yurtdışında eğitim veren üniversitelerin arasında yer alan sayısız eğitim kurumu sadece lise diplomanızı ve transkriptinizi kabul ederek size eğitim alma imkanı sunmaktadır.

Hatta ve hatta bu yurtdışı eğitim kurumlarından bazıları lise diplomasının yanında yabancı dil bilme şartı da aramamaktadır. Hem yabancı dil bilme şartının olmadığı hem de lise diplomanız ile başvuru yapabileceğiniz bu kurumların en yoğunlaştığı bölge Türk kültürüne yakın kültürü ile yurtdışı eğitimi almak isteyen Türk öğrencilerin dikkatini çekmeyi başarmış olan Makedonya’dır.

Bu ülkede bulunan ve lise diplomasıyla öğrenci kabul eden eğitim kurumlarının başında ise Uluslararası Vizyon Üniversitesi gelmektedir. Makedonya’nın Gostivar isimli kentinde bulunan, Türk nüfusun son derece yoğun olduğu bir öğrenci profiline sahip bu üniversitenin 4 fakültesinde lisans eğitimi verilmektedir. Üniversitenin verdiği eğitim programları Bologna Süreci’ne akredite ve Türkiye’de eğitim veren kurumların ders müfredatına denk olduğundan dolayı bu kurumda alınacak eğitimin kalitesi her zaman güvence altındadır. 

Lise diplomasıyla öğrenci kabul eden ve yabancı dil şartı aramayan bir diğer yurtdışı üniversitesi ise yine Makedonya’da yer alan Uluslararası Struga Üniversitesi’dir. Sadece Makedonya’nın değil aynı zamanda Balkanlar’ın da özel üniversiteleri arasında tarihi bir önem taşıyan Struga Üniversitesi Makedonya’nın güneydoğusundaki Ohri Gölü kıyısında yer alan Struga kentinde kurulmuştur. 2008 yılından bu yana Makedonca, Arnavutça, Türkçe ve İngilizce olmak üzere 4 farklı dilde eğitim verilen üniversitenin uluslararası ünü gün geçtikçe artmaktadır. 

Son olarak ülkenin başkenti Üsküp’te bulunan Üsküp Mit Üniversitesi Türkiye Cumhuriyeti ile eğitim işbirliği içerisinde bulunan deneyimli bir akademisyen kadrosuna sahip başarılı ve öncü bir eğitim kurumudur. Avrupa ve Amerika tabanlı bir eğitimin öğrencilere sağlandığı üniversitenin başarı oranı pek çok Avrupa üniversitesinin önüne geçmeye başlamıştır. Öğrencilerin sadece lise diplomasıyla başvurabildiği bu üniversite sayesinde kaliteli bir yüksek öğrenimi sınav stresinden uzak bir şekilde edinebilirsiniz.

Yurtdışı üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve yurtdışında eğitim görmek için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız