DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Lise Diplomamla Ne Yapabilirim Demeyin:  Doktor Bile Olabilirsiniz

Yurt dışında sadece lise diploması ile üniversite okumak artık hayal değil. Pek çok yurt dışı okulu, sınavsız bir şekilde kayıt alarak öğrencilerine kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Üstelik ülkemizde çok yüksek puan isteyen Tıp, Mühendislik, Psikoloji vb. bölümleri üniversite puanı olmadan okuyabilirsiniz. Peki bu kurumlar hangileridir?

Yurt Dışında Kaliteli Bir Tıp Eğitimi Almak İsterseniz Varşova Tıp Üniversitesi Sizi Bekliyor

Hem sınavsız eğitimi hem de kaliteli müfredatı ile adından sıkça söz ettiren Varşova Tıp Üniversitesi'nde eğitim alarak Tıp kariyerinizi saygın bir şekilde başlatabilirsiniz. Üniversite, hem lise mezunlarına hem de üniversite/yüksekokul mezunlarına yönelik bir Tıp eğitim programı sunar. Programın sonunda mezunlara MD (tıp doktoru) unvanı ile Avrupa Birliği, ABD, Kanada ve dünyanın birçok ülkesinde tanınan bir Tıp diploması verilir. İngilizce Bölümü öğrencilerine eğitim veren tüm öğretim elemanları ya tam zamanlı ya da yarı zamanlı olarak istihdam edilmektedir. Ayrıca üniversitenin temel bilim, klinik öncesi ve klinik bölümlerinde araştırmacı veya pratisyen olarak çalışmaktadırlar.

Polonya'nın Bir Diğer Kaliteli Kurumu: Lodz Tıp Üniversitesi

Lodz Tıp Üniversitesi, Polonya’nın önde gelen tıbbi araştırma merkezlerinden biridir. Her yıl, yüzlerce araştırma hibesi dağıtılmakta, pek çok araştırma sözleşmesi yapılmaktadır. Mevcut durumda 300’den fazla bağımsız araştırma projesi yürütülmekte olup bunların 100 tanesi yeni projelerdir. LTÜ pek çok prestijli akademik ve araştırma merkezleri ile kapsamlı uluslararası bilimsel işbirliği içerisinde faaliyet göstermektedir. LTÜ öğrencileri, uluslararası akademik değişim programlarında yer almaktadır. Aynı zamanda, diğer Avrupa üniversitelerinden gelen öğrenciler de Erasmus gibi değişim programları çerçevesinde LTÜ’de eğitim görmektedir. Öğrenci Bilim Topluluğu, öğrenciler arasında araştırma çalışmalarını yaygınlaştırmak, bilimsel konferanslar düzenlemek ve 50’den fazla çalışma grubunun koordinasyonunu sağlamak gibi faaliyetler yürütmektedir.

Kardeş Ülke Azerbaycan'da Bir Tıp Eğitimi Almaya Ne Dersiniz?

1919 yılında Bakü Devlet Ünversitesi bünyesinde açılan 4 fakülteden biri olan Azerbaycan Tıp Fakültesi, 1991’de Sovyetler Birliği’nin parçalanması ile bağımsızlığını yeniden kazanan Azerbaycan, eğitim kalitesini daha da arttırmak için birçok çalışma içerisine girmiş bugünkü yapılanmasını oluşturmuştur. 7 fakülte ile eğitim veren üniversitede 7500 öğrenci bulunmaktadır. Seçkin akademisyenlerin eğitim verdiği üniversite modern ekipmanlarla desteklenen hastane ve klinikleriyle Avrupa standartlarında imkanlara sahiptir. 

Yurt dışında kaliteli bir eğitim almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız