DRAFT BLOG

Tüm Rusya İçerikleri
Tüm Makedonya İçerikleri
Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Lise Diploması İle Bilgisayar Mühendisliği Okumak

Kabul edelim veya etmeyelim, geleceğimiz hala bilgisayarlarla ilgili ve öyle olmaya da devam edecek gibi görünüyor. Yeni milenyumun başlangıcından beri bilgisayarlar insan hayatının içine yeri doldurulamayacak şekilde yerleşti ve buna bağlı olarak yepyeni iş alanları ortaya çıktı. Yepyeni icatlar ve iletişim kurulabilen bilgisayarlar üretildi. Bilişim sektöründeki farklı kuruluşlar kendilerinin bilgisayar dillerini oluşturmaya başladı. Bu alandaki hareketlilik kartopu gibi, sürekli büyüyerek ilerlemeye devam ediyor. Bu büyüme olgusuna binaen, bu durumu taşıyabilecek, karşılayabilecek kalifiye personel ihtiyacı da bir norm olarak devam ediyor. 

Dünyanın her yerindeki yetenekli bireyler için, böylesi büyük ve gelişimin önünün daima açık olduğu bir alanda en önemli mesele kaliteli bir eğitim almak. Fakat dönemimiz piyasaları bazılarımızın kariyer hedeflerine hazırlanması için yeterli zamanı bulamamasına sebep açabilir. Pek çok diğer bölümde olduğu gibi, yurt dışında üniversite sınavına girmeden bilgisayar mühendisliği eğitimi almanın mümkün olup olmadığını merak edenlerin olduğunu tahmin ediyoruz ve sevinçli haberi uzatmadan veriyoruz: Evet, yurt dışında sınavsız bilgisayar mühendisliği eğitimi de mümkün!

Rusya: Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesi

Rusya sınavsız üniversite eğitimi arayanların baktığı ilk rotalardan biri. Krasnodar kentinde yer alan üniversitede İngilizce ve Rusça eğitim veriliyor. 1918’de kurulan okul, uluslararası ileri teknoloji metotlarından, medya teknolojilerine dayalı elektronik ders kitaplarından, simülatör sistemlerinden, laboratuvar kılavuzlarından, test ve öğretim sistemlerinden yararlanmaktadır. Kurumun kütüphanesi öğrencilere internet aracılığı ile dünya üzerinde bulunan tüm bilgi kaynaklarına erişim sağlıyor.

Polonya: Lodz Üniversitesi

Sınavsız eğitim arayışındaki bir diğer tercih edilen ülke de Polonya... Lodz Üniversitesi 1945 yılında kurulmuş saygın, eski bir üniversitedir. Üniversitede; İşletme, Bilgisayar Bilimleri, Kalkınma Ekonomisi, Ekohidroloji, İngilizce Dili ve Edebiyatı, Enformatik ve Ekonometri, Uluslararası İşletmecilik ve İşletme bölümlerinde lisans ve/veya yüksek lisans programlarında İngilizce eğitim veriliyor. 

Makedonya: Uluslararası Balkan Üniversitesi

Makedonya’nın Üsküp şehrindeki Uluslararası Balkan Üniversitesi Avrupa ya da ABD’deki diğer üniversitelerin eğitim ücretlerini karşılamakta zorlanan öğrenciler için uygun alternatiflerin başında geliyor. Eğitim dili İngilizce olduğundan İngilizce yeterliliğinizin belgelenmesini istiyorlar. Fakat bunun dışında ülkemizde yüksek puan gerektiren Bilgisayar Mühendisliği bölümlerine sınav puanı engeline takılmadan giriş şansı yakalayabilirsiniz.

Avrupa’da sınavsız Bilgisayar Mühendisliği eğitimi hakkında bilgi almak için online iletişim formumuz üzerinden bize ulaşabilir, uzman eğitim danışmanlarımız ile öğrenmek istediğiniz her konu hakkında görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız