DRAFT BLOG

Tüm Litvanya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Litvanya'da Bilgisayar Mühendisliği Fırsatları

Günden güne değişen ve gelişen teknoloji çağında, özellikle bilişim teknolojilerinin gelişimi hayatımızın her alanını yoğun bir şekilde etkiliyor. Bilginin dijitalleşmesiyle birlikte bilgiyi dijital dünyada saklamamız, paylaşmamız ve üretmemiz artık çok kolay. Dünya geneline bakıldığında bilgi üretiminin yükselen grafiği, artık kariyer hedeflerine de yön veriyor. Bugün hangi mesleğe sahip olursak olalım, bilgi iletişim teknolojileri ile iç içe olmak durumunda kalıyoruz.

Yirminci yüzyılın ikinci yarısından itibaren gözlenen baş döndürücü teknolojik gelişmeler, bu alanda yepyeni kariyer olanaklarına kapı açmış, bunun sonucunda yepyeni meslekler doğmuştur. Bilginin dijital ortamda üretilmesi, işlenmesi, geliştirilmesi, yönlendirilmesi ve sınıflandırılması gibi işlevler açısından Bilgisayar Mühendisliği bu yeni meslekler arasında en popüler olanlardan biridir.

Bilgisayar mühendisliği eğitimi için yurtdışında alternatif arayanların sık tercih ettiği ülkelerden biri ise Baltık ülkesi Litvanya’dır. Avrupa standartlarında bir eğitim olanağı sunan Litvanya üniversitelerinde İngilizce ve Litvanca dil seçenekleriyle eğitim verilmektedir. Üstelik ülkemizdekinin aksine Litvanya üniversitelerine kabul edilmek için herhangi bir sınav şartı bulunmamaktadır. Öğrenciler yalnızca lisedeki başarı ortalaması ile Litvanya’nın köklü ve kaliteli üniversitelerinde eğitim alma olanağına sahip olabilirler.
Üstelik bazıları dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer alan bu üniversitelerden alınan diplomalar Türkiye’de de geçerlidir. 

Litvanya’da bilgisayar mühendisliği eğitimi almak isteyen öğrencilerin en sık tercih ettiği üniversite ise Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi’dir. Bünyesinde 14 enstitü, 2 araştırma merkezi ve 34 araştırma laboratuvarı bulunan üniversite dünya sıralamasında ilk 150 üniversite arasında yer almaktadır. Litvanya’nın en büyük Mobil Uygulamalar Laboratuvarı’na sahip olan üniversitede bir de “LinkMenų fabrikas” adlı Yaratıcılık ve İnovasyon Merkezi  bulunmaktadır.

Litvanya’da 400, dünyada ise 500’den fazla üniversite ile partner anlaşmaya sahip olan Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi, öğrencilerine IBM, Microsoft, Google, Exigen, Affecto, Cisco ve Baltic Amadeus gibi dünyaca ünlü yazılım ve programlama şirketlerinde staj yapma olanağı sunmaktadır. 

Litvanya’nın köklü üniversitelerinde Avrupa standartlarında ve alanında uzman öğretim üyelerinden eğitim alarak kariyerinize bir adım önde başlamak istiyorsanız tecrübeli Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilir, dilerseniz Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. Kayıt işlemlerinizin başlamasından mezun olduğunuz güne kadar yanınızda olacak, geniş kapsamlı ve kaliteli danışmanlık hizmetlerimizle sizi desteklemeye devam edeceğiz. Geleceğinizi bir an önce planlamak için bizimle iletişime geçin.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız