DRAFT BLOG

Tüm Litvanya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Litvanya'da Ekonomi Eğitimi

Yurtdışında ekonomi, işletme ve iktisat gibi alanlarda eğitim almak birçok öğrencinin hayalidir. Ekonomi biliminin en yüksek standartlarda öğretildiği Avrupa ülkelerinde bu eğitimleri alarak iş hayatına bir adım önde başlama şansına sahip olabilirsiniz. 

Ekonomi, en genel haliyle kaynak yönetiminin incelendiği bilimdir. Dünya tarihi boyunca kısıtlı kaynakların nasıl kullanılacağı sorunu ekonomi biliminin doğumuna zemin hazırlamıştır. Üretilen teoriler ile gerek devletlerin gerekse işletmelerin mevcut kısıtlı kaynakları en doğru şekilde kullanabilmeleri sağlanmaya çalışılmıştır. Ekonomi, özellikle günümüz dünyasında, dünyayı ve yaşadığımız çevreyi algılamak ve dahi korumak için gerekli bir bilimdir. Bu sebeple ekonomi giderek daha fazla prestij kazanmaya başlamış olup dünya genelinde pek çok kişi ekonomi eğitimi almayı ve kariyerini bu alanda şekillendirmeyi istemektedir.

Yurtdışında ekonomi eğitimi alabileceğiniz üniversite seçenekleri arasında Litvanya üniversitelerini değerlendirebilirsiniz. Şirin Baltık ülkesi Litvanya, AB üyesi olmakla birlikte yüksek yaşam standartlarını daha uygun bir bütçeyle sağladığı için iyi bir tercihtir. Prestijli Litvanya üniversitelerinden biri olan Vilnius Üniversitesi, uluslararası işletme ve işletme yönetimi bölümlerinde verdiği eğitimle ekonominin işletmeler kısmına ağırlık vermektedir. Yine Litvanya’nın dünyaca bilinen ve çeşitli sıralamalarda dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer alan Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi ise Ekonomi Mühendisliği ve Finans Mühendisliği bölümleri ile ekonomi bilimine mühendislik disiplininin bakış açısıyla yaklaşarak bu alanda öğrenciler yetiştirmektedir. 

Litvanya’nın Avrupa standartlarında eğitim veren bir kurumu olan Klaipeda Üniversitesi, Ekonomi Bilimi ve Sosyal Ekonomik Coğrafya ve Bölge Çalışmaları bölümlerinde eğitim vermektedir. Ekonomi bilimi birçok bilimle ortak temellere sahip olsa da sosyolojik tarafı sebebiyle sosyal bilimler ile olan bağı çok daha kuvvetlidir. Bu nedenle Klaipeda Üniversitesi’ndeki bölümler Sosyal Bilimler perspektifiyle eğitim vermektedir. 

Klaipeda Üniversitesi Ekonomi Bilimi lisans programı ise hem evrensel düşünen hem uzmanlık sahibi, mevcut piyasa koşullarında hem kamu hem özel sektörde etkin faaliyetler üretecek, bu etkinlikleri organize edebilecek yüksek nitelikli ekonomi uzmanları hazırlamayı amaçlamaktadır. Ayrıca üniversite mezunlarına KPMG International, Philip Morris International vb. gibi uluslararası şirketlerde kariyer fırsatları sunulmaktadır. 

Litvanya’da ekonomi, işletme ve finans alanlarında eğitim almak istiyorsanız profesyonel yurtdışı eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilir ve size en uygun eğitime danışmanlarımızın desteği ile karar verebilirsiniz. Kayıt işlemlerinizin başlamasından mezun olduğunuz güne kadar yanınızda olacak, yüksek kaliteli danışmanlık hizmetlerimizle ihtiyaç duyduğunuz her alanda sizi desteklemeye devam edeceğiz. Bize Ankara, İzmir ve İstanbul ofislerimizden ulaşabilirsiniz. Geleceğinizi bir an önce planlamak için iletişime geçin. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız