DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Litvanya'da Hangi Okullarda Sınavsız Eğitim Alabilirim?

Litvanya’da yükseköğretim; üniversite ve yüksekokullar bünyesinde yürütülmektedir. Bunlar da kendi aralarında özel okullar ve devlet okulları şeklinde ayrılır. Ülkede ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora olmak üzere dört farklı seviyede yükseköğretim programları sunulmaktadır. Bazı programlarda lisans sonrasında bütünleşik doktora yapabilmek mümkündür. Sanat öğretmenleri, sanatçılar ve tıp doktorlarının doktora seviyesinde eğitim almaları öngörülür. Ülkede sınavsız eğitim alabileceğiniz çok saygın kurumlar mevcuttur. Sadece lise diploması ile kayıt yaptırabileceğiniz bu kurumlar çok çeşitli program seçeneği sunmaktadır.

Vilnius Üniversitesi
Doğu ve Orta Avrupa'nın en eski ve en ünlü yükseköğretim kuruluşlarından biri olan Vilnius Üniversitesi, uzun süre boyunca Litvanya'nın tek yükseköğretim kurumu olarak bilim ve kültürü muhafaza etmiş, sadece Litvanya'nın değil komşu ülkelerin de kültür hayatında önemli bir rol oynamıştır. Üniversite, 12 fakülte, 7 enstitü, 2 üniversite hastanesi, 4 fakülteler arası öğretim ve araştırma merkezi, Litvanya'nın en eski kütüphanesi, modern Bilim İletişim ve Enformasyon Merkezi, Astronomik Gözlemevi, Botanik Bahçesi ve Kilise’ye sahip bir yerleşke üzerine kuruludur. Üniversitenin öğrenci nüfusu 21.000 civarındadır. Dünyadaki en iyi üniversiteler sıralamasında (QS World Rankings) ilk yüzde 4’lük dilimde yer alan Vilnius Üniversitesi, ülkenin en iyi ve en yetenekli öğrencileri için bir cazibe merkezidir.

Kaunas Teknoloji Üniversitesi
Litvanya’nın lider eğitim kurumlarından bir diğeri Kaunas Teknoloji Üniversitesi, Baltık bölgesinin en büyük teknoloji üniversitelerinden biridir. İş dünyasıyla olan bağları, bilimsel araştırmalardaki liderliği, esnek çalışma programları ve unutulmaz öğrenim deneyimi ile tanınan KTÜ, uluslararası arenada kabul gören bir yükseköğrenim kurumu olma yolunda hızla ilerlemektedir. Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında %2,7’lik dilimde yer alan KTÜ, yetenekli öğrencileri, akademisyenleri ve araştırmacıları bir araya getirmektedir. KTÜ Kariyer Fuarı, Baltık ülkelerinde gerçekleştirilen en büyük kariyer fuarı olup üniversite aynı zamanda Baltık ülkelerinin tek ve en büyük Bloomberg Finans Piyasası Laboratuvarına ev sahipliği yapmaktadır.

Sınavsız ve kaliteli eğitimi ile dikkat çeken Litvanya'da yurt dışı eğitimi almak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız