DRAFT BLOG

Tüm Litvanya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Litvanya'da Mühendislik Alanında Yüksek Lisans Fırsatları

Mühendislik, uzun yıllardır tüm dünyada en çok geçerliliği olan mesleklerin başında gelir. Yüksek lisans eğitiminizi mühendislik alanında almak istiyorsanız size Litvanya’da kalitesi ile dünya standartlarına erişmiş okullardan bahsetmek isteriz.

Kaunas Teknoloji Üniversitesi, Baltık bölgesinin en büyük teknoloji üniversitelerinden biri olup esnek disiplinlerarası çalışma programları, bilimsel araştırmalardaki liderliği, iş dünyasıyla olan bağları ile ön plana çıkan bir okuldur. KTU Kariyer Fuarı bölgenin en büyük fuarıdır. KTU, aynı zamanda Baltık bölgesinin tek Bloomberg Finans Piyasası Laboratuvarına ev sahipliği yapmaktadır. 

Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde Taşıt Mühendisliği, Makine, Endüstri, Havacılık, Elektrik, Biyomedikal, Yapı ve Yapı Ürünleri, Çevre ve Kimya Mühendisliği alanlarında yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz. 

Litvanya’nın Vilnius şehrinin merkezinde bulunan Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi, 14 enstitü, 2 araştırma merkezi ve 34 araştırma laboratuvarında bilimsel araştırma ve deneysel geliştirme faaliyetleri yürüten, alanında önemli bir üniversite olup dünya listelerinde üst sıralarda yer alır. 500’den fazla uluslararası yüksekokul ile ortak çalışma yürüten Vilnius Geminidas Teknik Üniversitesi’nde Uçuş Mekaniği, Otomotiv, Elektronik, Bilgisayar, Enerji Sistemleri, Yapı, Endüstri ve Yenilik, Makine, Finans, İşletme, Ekonomi, Yenilikçi Yol ve Köprü alanlarında mühendislik eğitimi alabilirsiniz. 

Litvanya’da en iyi yüksek lisans eğitimi alabileceğiniz okulların bir diğeri de Vilnius Üniversitesi’dir. Vilnius Üniversitesi, Doğu ve Orta Avrupa’nın en eski ve en ünlü yükseköğretim kurumlarından biridir ve 1579’da kurulmuştur. İngilizce ve Rusça dillerinde eğitim veren üniversitede yazılım mühendisliği okuyabilirsiniz fakat yüksek lisans eğitimi alabileceğiniz daha pek çok iyi bölüm bulunmaktadır.

Yurtdışında yüksek lisans eğitimi alabileceğiniz diğer birçok okul ve bölüm hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzman ve deneyimli danışmanlarımız ile İstanbul, İzmir ve Ankara’daki ofislerimizde birebir görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız