DRAFT BLOG

Tüm Litvanya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Litvanya'da Mühendislik Eğitimi Alabileceğiniz Saygın Yurt Dışı Kurumları

Yurt dışında okumak günümüzde pek çok öğrencinin hayali ve artık bu hayalin gerçekleştirilmesi, eskisinden daha kolay. Neden? Çünkü artık puansız bölümleriyle sınavsız üniversiteler, Avrupa’da lisans eğitimi almayı çok daha kolay ve erişilebilir kılıyor. Sınavsız üniversiteler dediğimiz de, adından anlayabildiğimiz üzere girmek için herhangi bir sınavda başarılı olmanıza gerek olmayan üniversiteler. Açık ve net, yurt dışında üniversite eğitimi artık lise diplomanız ve not dökümünüzle mümkün. 

Yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyen birçok öğrencinin tercih ettiği sınavsız üniversiteler daha çok Polonya, Rusya, Litvanya, Bosna-Hersek, Sırbistan, Makedonya, Azerbaycan gibi ülkelerde bulunuyor. Sınavsız üniversitelerin arasındaki farkları, öncelikle hem içlerinde bulundukları ülkelerin maddi yaşam koşulları, hem de üniversitelerin eğitim programlarının kalitesi ve fiyatları belirliyor. Pahalı olabilecek bir bölümün eğitimini Makedonya’da, uygun yaşam giderlerini Bosna-Hersek’te, kaliteli bilim ve teknoloji üniversitelerini Polonya’da bulabiliyorsunuz örneğin. Bu kalemler çok daha artırılabilir. Elbette seçim sizin, bu konuda en iyi şu ülkedir demek bir diğerine haksızlık olacaktır. Bu yazımızda biz, sınavsız olarak kaydolabileceğiniz ve mühendislik eğitimi alabileceğiniz Litvanya üniversitelerinden bahsedeceğiz. 

Kaunas Teknoloji Üniversitesi

KTÜ, Baltık bölgesinde bulunan en büyük teknoloji merkezlerinden biridir. İş dünyasıyla olan bağları, esnek disiplinlerarası çalışma programları, bilimsel araştırmalardaki liderliği ve kaliteli bir eğitim deneyimi ile tanınan okul, uluslararası kabul gören bir yüksek öğrenim kurumu olma yolunda ilerlemekte.  Kurumdaki akademik çalışmalar lisans, yüksek lisans, bütünleşik ve doktora düzeyinde yürütülüyor. Çalışma programının gerekliliklerini karşılayan öğrenciler uygun diplomayı almaya hak kazanıyor. Yurt dışında eğitim almak isteyen mühendislik meraklısı öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bir kurum. 

Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi

Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi, ülkede yüksek nitelikli ve yaratıcı uzmanlar yetiştirme amacı taşıyan bir okul. Teknolojiye dayalı bilimsel eğitim veren üniversiteler arasında öncüdür. Eğitim faaliyetlerinin dışında çalışma programları da öğrencilerini hayata hazırlar. Okulda eğitim programları 14 enstitü, 2 araştırma merkezi ve 34 araştırma laboratuvarı içinde gerçekleştirilmektedir.

Bize Ulaşın

Litvanya’daki kaliteli üniversiteler, en iyi mühendislik bölümleri, sınavsız üniversiteler hakkındaki sorularınız için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşün. Bunun için sitedeki online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız