DRAFT BLOG

Tüm Litvanya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Litvanya'da Yüksek Lisans Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi

Baltık Bölgesi’nin küçük ancak ilgi uyandırıcı ülkelerinden birisi olan Litvanya, mütevazı görünüşünün altında, kültür ve sanat açısından gelişmiş, eğitim açısından kalkınmış, sınavsız yüksek öğrenim imkanı sunan, eğlence hayatı renkli bir ülkedir. Dolayısıyla yurtdışında yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerin oldukça fazla tercih ettiği ülkelerden biridir diyebiliriz.

 

Tarihsel dokunun özenle korunduğu ve doğal yaşantının el üstünde tutulduğu bu ülkenin öğrenim ve yaşantı hususundaki önemli kentlerinden birisi, elbette ki başkent Vilnius’tur. 550.000 kişilik bir nüfusa sahip Vilnius, Dünya Miras Listeleri’ne alınan “Eski Şehir” bölümüyle beraber, 13 adet üniversiteye sahip olmasından dolayı da, geçmişin izlerini korurken, geleceğe ve dolayısıyla gelişmiş bir eğitime uzak kalmamış bir şehirdir. Akademik açıdan 500 yıllık bir tarihe sahip olan Vilnius’un öğrenciler tarafından tercih edilme sebeplerinin arasında yüksek bir eğitim kalitesinin yanında, barınma ve beslenme açısından keseyi zorlamayacak maddi koşullar, hızla büyüyen şehirde artan iş tabanlı ve sosyal imkanlar vardır. Eğer yurtdışında yüksek lisans yapmak isterseniz Litvanya, sizi her koşulda rahatça ağırlayabilme özelliğine sahiptir. 

 

Litvanya’nın şirin şehri Vilnius’un 13 üniversitesi arasında, son yıllarda mühendislik alanlarında yaptığı çıkış ve geniş kapsamlı yüksek lisans programları ile göz dolduran okul ise, Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesidir.

 

Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi, bünyesinde barındırdığı 12 adet mühendislik, 2 adet yönetim, 1 adet teknoloji güvenliği ve yine 1 adet geomatik bölümü ile bilimsel eğitime önem vererek, kalifiye uzmanlar yetiştiren bir eğitim kurumudur. Uluslararası çalışma ve staj alanlarında geniş imkanlar sunan üniversite aynı zamanda Erasmus Değişim Programı ile öğrenci kabul eden üniversiteler arasında Litvanya’da lider konumdadır. “QS World University by Rankings 2017” adlı uluslararası üniversite sıralamasına göre, İnşaat Mühendisliği alanında ilk 150 yüksek öğrenim kurumuna dahil olan Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi aynı zamanda Mimarlık alanında da aynı payeye sahiptir. Üniversite, 34 araştırma laboratuvarına ev sahipliği yapmaktadır. Teknolojik ve sistematik açıdan Litvanya’nın amiral gemisi konumunda olan kurum, bir teknik üniversiteyi diğerleri arasında öne çıkartacak akademik avantajları bünyesinde toplamıştır.

 

Kurumun, yüksek lisans alanında öğrencilere sunduğu programlar uluslararası denkliğe sahiptir. Bu denkliğin oluşmasının önemli sebeplerinden birisi de söz konusu programların bir çoğunun İngilizce eğitim veriyor oluşudur. Yüksek lisans deneyimlerinde akademik başarıya ulaşan öğrenciler, okulun anlaşmalı olduğu 380’den fazla üniversiteden birindeki öğrenci değişim programlarında bulunabilirler.

 

Litvanya’nın, diğer Avrupa ülkeleriyle kıyaslandığında göreceli bir uygunluğa sahip olan eğitim masrafları ve üniversitenin sunduğu akademik ve bilimsel imkanlar, teknik alanlarda ilerlemek isteyen  ve yurtdışında yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için bu kurumu son derece cazip bir hale getirmektedir.

 

Litvanya’da yüksek lisans yapmak istiyorsanız ve Litvanya’nın diğer üniversiteleri hakkında bilgi almak istiyorsanız Draft Yurtdışı Eğitim’in uzman ve nitelikli eğitim danışmanlarıyla İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerinde görüşerek kaydınızı yaptırabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız