DRAFT BLOG

Tüm Litvanya İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Litvanya'nın En Prestijli 3 Üniversitesi

Yurt dışında üniversite eğitimi almak için, ülkemizde yeni popülerleşen ülkelerden biri de Baltık bölgesi ülkelerinden Litvanya'dır. Litvanya’da eğitim yaklaşımı, Sovyet devlet üniversitelerinin disipline, sağlam geleneğine dayanıyor. Bu ülkede Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasına giren son derece kaliteli, saygın ve uzmanlık alanlarında başarılı üniversiteler var. 

Avrupa’da üniversite okumak deyince akla ilk gelen ülkelerden biri Litvanya. Kendine özgü bir kültürü olan, özel bir ülke ve kesinlikle görülmeyi, keşfedilmeyi hakediyor. Bu ülkede, Litvanyalıların kendi dilleri olan Litvanca dili konuşulmaktadır. Fakat halkın İngilizce bilgisi de bir hayli yüksektir, zaten üniversitelerin çoğunda da eğitim dili İngilizce olarak belirlenmiş. 

Litvanya’da yaşam maliyetleri de Batı Avrupa’ya nazaran daha uygundur. Ayrıca bu bölgelerdeki ülkelerde olan sınavsız üniversiteler burada da vardır. Size bu ülkedeki yurt dışında eğitim için göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz, en önemli 3 üniversiteden bahsetmek istiyoruz.

Kaunas Teknoloji Üniversitesi

Burası Baltık bölgesinin en büyük teknoloji üniversitelerinden biridir ve ülkenin Kaunas kentinde yer almaktadır. Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesinde yer alan bu okulun iş dünyasıyla sıkı bağları vardır. Eğitim dili İngilizce olan bu üniversitede pek çok farklı alanda geniş bir eğitim yelpazesi bulunduğunu söyleyebiliriz. 

Üniversitedeki çalışmalar, lisans, yüksek lisans, bütünleşik ve doktora düzeyinde eğitim seviyelerinde yürütülmektedir. Çalışma programının tüm gerekliliklerini yerine getiren öğrenciler, buna uygun diplomayı almaya hak kazanır (Lisans, Yüksek Lisans veya Doktora). KTÜ’deki eğitim faaliyetleri toplamda 19 lisans ve 25 yüksek lisans programı kapsamında devam etmektedir. Üniversite ayrıca, pedagoji alanında akademik derece vermeyen profesyonel öğrenim olanakları da sunmaktadır.

Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi

Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi (VGTU), Litvanya’da yüksek nitelikli ve yaratıcı uzmanlar yetiştiren, yenilikçi bir üniversitedir. Teknolojiye dayalı bilimsel eğitim veren yükseköğrenim kurumları arasında lider olup iş piyasasına yönelik modern çalışmalara ev sahipliği yapar. Bilimsel araştırma ve deneysel geliştirme faaliyetleri bünyesindeki 14 enstitü, 2 araştırma merkezi ve 34 araştırma laboratuvarı tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu okul da yine Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasındadır. 

Vilnius Üniversitesi

Doğu ve Orta Avrupa'nın en eski ve en ünlü yükseköğretim kuruluşlarından biri olan Vilnius Üniversitesi, 1579'da kurulmuştur. Uzun süre boyunca Litvanya'nın tek yükseköğretim kurumu olarak bilim ve kültürü muhafaza etmiş, sadece Litvanya'nın değil komşu ülkelerin de kültür hayatında önemli bir rol oynamıştır.
Bu üniversite de Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer almaktadır. Eğitim dili İngilizce olan bu okulda da pek çok farklı alanda geniş bir eğitim yelpazesi sunduğunu söyleyebiliriz. 

Bize Ulaşın

Yurt dışı üniversiteleri ve yurt dışında eğitim gibi konular hakkındaki sorularınız için Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na ulaşabilirsiniz. Bunu internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurarak yapabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız