DRAFT BLOG

Tüm Litvanya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Litvanya Üniversite Fiyatları

Sınav stresine girmeden, Avrupa standartlarında, kaliteli bir eğitim almak isteyen Türk öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerden biri de Litvanya’dır. Litvanya dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesine girmiş okulları ve başarılı eğitim sistemi ile dikkat çeken ülkelerden biridir. 

Baltık kıyısının güzel ve huzurlu ülkesi Litvanya’da, ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora olmak üzere dört farklı seviyede yükseköğretim programları özel ve devlet üniversiteleri diye ikiye ayrılan yükseköğrenim kurumlarında sunulmaktadır. Kuzey Avrupa’'nın en eski ve en ünlü yükseköğretim kuruluşlarından biri olan Vilnius Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan Litvanya, dünyanın farklı pek çok ülkesinden yabancı öğrenci ağırlamaktadır. 

Dünyanın en iyi 1000 üniversitesinden biri olan Vilnius Üniversitesi, yalnızca eğitim kalitesi ile değil kampüsüyle de oldukça dikkat çekicidir. Yaklaşık 21 bin öğrenciye ev sahipliği yapan Vilnius Üniversitesi, 12 fakülte, 7 enstitü, 2 üniversite hastanesi, 4 fakülteler arası öğretim ve araştırma merkezi, Litvanya'nın en eski kütüphanesi, modern Bilim İletişim ve Enformasyon Merkezi, Astronomik Gözlemevi, Botanik Bahçesi ve Kilise’ye sahip bir yerleşke üzerine kuruludur. Müzik Pedagojisinden Siber Güvenliğe, Makine Mühendisliği ve Robotikten Kültür Yönetimine kadar pek çok alanda eğitim alabileceğiniz Vilnius Üniversitesinde bölüm fiyatları 2400 €’dan 3000 €’ya kadar değişiklik göstermektedir. 

Finans mühendisliği, Ekonomi Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği ya da Şirket Yönetimi gibi bölümlerden birini okumak isteyen öğrenciler için 14 enstitü, 2 araştırma merkezi ve 34 araştırma laboratuvarı ile yüksek nitelikli bir eğitim fırsatı sunan, dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesinde yer alan bir diğer Litvanya üniversitesi ise Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi’dir. Teknolojiye dayalı bilimsel eğitim veren yükseköğrenim kurumları arasında lider olup iş piyasasına yönelik modern çalışmalara ev sahipliği yapan Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesinde ise bölüm fiyatları yıllık 2700 ila 3500 € arasında değişmektedir. 

Litvanya’nın kalitesi ile dünyaya adını duyurmuş üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt işlemlerinizi gerçekleştirmek için İstanbul, Ankara ve İzmir’deki Draft Yurtdışı Eğitim ofislerimize gelebilirsiniz. Dilerseniz öncesinde telefon veya canlı destek hattı üzerinden de alanlarında uzman ve deneyim sahibi danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Kariyerinizin en önemli adımını atarken profesyonel bir destek almak için hemen bizimle iletişime geçin.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız