DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Lodz Şehrinde Eğitim ve Yaşam

Avrupa ülkelerinin çoğunluğuna kıyasla ekonomik açıdan son derece uygun olan Polonya, yurtdışında eğitim almak için onu tercih eden öğrencilere sunduğu part-time çalışma imkanıyla beraber yurtdışında eğitim ve yaşam açısından kesenizi zorlamayacak bir seçenektir. Ekonomik uygunluğuna rağmen son derece renkli bir öğrencilik hayatına kapı açan Polonya aynı zamanda ülkemizdeki Erasmus programı öğrencileri tarafından da en çok tercih edilen üniversitelere sahip ülkedir.

Bu popüler ve ekonomik ülkenin yurtdışında eğitim ve yaşam hususunda en çok tercih edilen kenti ise “üniversiteler şehri” olarak bilinen Lodz’dur. Bünyesinde barındırdığı bir çok üniversiteyle beraber Polonya’nın en ileri sanayisine de ev sahipliği yapan bu gelişmiş şehir, aynı zamanda yoğun bir tarihi dokuya da sahiptir. Poznanski Sarayı gibi yapılara ev sahipliği yapan Lodz, ikinci dünya savaşı sırasında Alman işgaline uğrayan önemli Polonya şehirlerinden biri de olduğundan dolayı İkinci Dünya Savaşı tarihi ile ilgili olan birçok kişiyi tatmin edecek müzelere sahiptir. 

Tarih ile beraber güzel sanatların da Polonya’da en çok öne çıktığı kent olan Lodz’da enstrüman çalmayı bilmeyen bir insana rastlamak neredeyse imkansız. Lodz, müzik dışında sinema alanında da dünya çapında adını duyurmuş ve Roman Polanski gibi bir yönetmeni dünyaya kazandırmış bir şehir olmakla beraber dünya çapındaki en iyi film okullarından biri olarak kabul edilen Lodz Film Okulu’na da ev sahipliği yapmaktadır. Sinema konusunda bugüne kadar verilen en gelişmiş müfredatı öğrencilerine sağlayan Lodz Film Okulu, Krzystof Kieslowski gibi usta bir yönetmeni de sanat camiasına kazandırmış olmasıyla bilinir.

Lodz Film Okulu’nun dışında, Lodz Üniversitesi de kentte bulunan bir diğer önemli eğitim kurumudur. İkinci Dünya Savaşı’nın sona erdiği 1945 yılında kurulan Lodz Üniversitesi’nde 45 bölüm bulunmaktadır ve bu bölümlerde 180’den fazla alanda uzmanlık eğitimi verilmektedir. Ayrıca, parlak bir kariyer vadeden birçok alandaki 90’dan fazla yüksek lisans programı, yurtdışında yüksek öğrenimlerini ilerletmek isteyen öğrencilere kapılarını açmıştır. Bilgisayar Bilimleri, Ekohidroloji, Enformatik ve Ekonometri, İngiliz Dili ve Edebiyatı gibi bölümlerdeki lisans eğitimi İngilizce verilmektedir.

Lodz Müzik Akademisi ise sanat ve eğitimin göz alıcı bir sentez oluşturduğu bu şehirdeki bir başka önemli üniversitedir. Lodz Müzik Akademisi, bestecilik ve müzik teorisi, enstrümantal müzik, oyunculuk ve şan gibi branşlarda Avrupa’da eşi olmayan bir lisans eğitimi sunmaktadır. Avrupalı öğrenciler tarafından yurtdışında alınacak bir lisans eğitimi konusunda yoğun bir ilgi gören Lodz Müzik Akademisi bu sebepten dolayı müziğin evrenselliğini vurgulayan bir eğitim kurumudur. 

Polonya üniversiteleri hakkında bilgi almak ve Polonya üniversitelerinden birinde hayallerinizi süsleyen bölüme kayıt yaptırmak isterseniz, Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerini ziyaret edebilir, uzman eğitim danışmanlarımızdan en sağlıklı ve en doğru yurtdışı eğitimi bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız