DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Lodz Üniversitesi'nin Popüler Bölümleri

İkinci Dünya Savaşı’nın ardından 1945 yılında kurulan Lodz Üniversitesi, Polonya’nın başkenti Varşova’ya yaklaşık 120 kilometre uzaklıkta bulunan Lodz şehrinde yer alır. Lodz, konumu itibariyle Polonya’nın tam merkezindedir. Tarih boyunca Polonya için önemli bir merkez olan Lodz, tarihi dokusu ve mimarisiyle de turistlerin ilgisini çeken bir şehirdir. Aynı zamanda, dünya sinemasının önemli isimlerinden Krysztof Kieslowski ve Roman Polanski gibi yönetmenler de Lodz şehrinde yetişmiştir.

Lodz Üniversitesi, yıllar içinde dünyaca ünlü Polonya üniversiteleri arasında saygın bir yer edinmiştir. Lodz Üniversitesi’nin eğitim dili İngilizce ve Lehçe olup uluslararası işbirliklerine büyük önem veren bir yükseköğretim kurumudur. Dünyaca ünlü pek çok araştırma kuruluşu, bilimsel organizasyonlar ve üniversiteler arası ağlarla sürekli yenilenen ve geliştirilen uluslararası işbirliği anlaşmaları, üniversitenin politikalarında önemli bir yere sahiptir. 

Lodz Üniversitesi’nde 45 bölümde 180’den fazla alanda uzmanlık eğitimi sunulur. Ayrıca, MBA de dahil olmak üzere 90’dan fazla yüksek lisans seçeneği ve birçok doktora programı bulunmaktadır. 

Lodz Üniversitesi’nde İngilizce eğitim alabileceğiniz bölümler arasında Bilgisayar Bilimleri, Enformatik ve Ekonometri, Uluslararası İşletmecilik ve İşletme, Kalkınma Ekonomisi, Ekohidroloji, İngiliz Dili ve Edebiyatı bulunmaktadır. Ayrıca, bazı bölümlerde Almanca ve Fransızca eğitim olanakları da sunulmaktadır.

Lodz Üniversitesi’nde 200’den fazla profesör görev yapmakta olup yaklaşık 41.000 kadar öğrenci lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında eğitim görmektedir. LÜ, akademik konferans ve uluslararası toplantılara da büyük önem veren bir üniversitedir. Bu kapsamda her yıl çok sayıda panel, konferans ve toplantı düzenlenmekte, bu toplantılara Polonya içinden ve dışından pek çok akademisyen, iş insanı, öğretim görevlisi ve politikacı katılmaktadır. Üniversite’nin bazı bölümlerinde çift diploma olanağı bulunur.

Polonya’da üniversite veya yüksek lisans eğitimi almayı düşünüyorsanız, Lodz Üniversitesi değerlendirmeniz gereken çok iyi bir seçenektir. Lodz Üniversitesi ve Polonya’nın diğer köklü üniversiteleri hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz alanında uzman ve tecrübeli Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Tecrübeli danışmanlarımız, kayıt süreci ve programlarla ilgili tüm bilgileri sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyacaktır. Acele edin, kontenjanlarımız dolmadan geleceğinizi planlamaya başlayalım!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız