DRAFT BLOG

Tüm Macaristan İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Macaristan'da Diş Hekimliği Okuyun!

Modern tıbbın en önemli unsurlarından biri olan diş hekimliği yüksek kazanç sağlayan ve parlak bir kariyer vadeden saygın bir meslektir. 

Dünyanın en prestijli meslekleri sıralamasındaki ilk beş mesleğin arasında yer alan diş hekimliği bu prestiji sayesinde çok sayıda öğrenci tarafından tercih edilmektedir. İş olanakları son derece gelişmiş olan bu alanda alınacak bir eğitim, öğrencilere büyük bir kazanç kapısı aralamakla beraber onları toplumda önemli mevkilere de getirmektedir. Bu sebeplerden dolayı bu alanda alınacak bir eğitimin gerektirdiği koşullar özellikle yurtiçinde fazlasıyla zorlayıcıdır. Bu zorlayıcılık da ülkemizdeki diş hekimi adaylarının önemli bir kısmını yurtdışı alternatiflere yönlendirmektedir.

Bu yurtdışı alternatifler arasında Avrupa’da yer alan Macaristan, sağladığı diş hekimliği eğitiminin kalitesiyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Batı Avrupa ülkelerine kıyasla çok daha ekonomik olmakla beraber aynı zamanda dünyanın en güzel şehirlerinden birisi olan Budapeşte’nin başkentlik yaptığı bir ülkedir. Bu sebeplerden dolayı yurtdışı eğitimin kaliteli merkezlerinden birisi olan Macaristan, tıp alanında da Avrupa’nın en gelişmiş ülkeleriyle yarışacak kadar ileri olduğu için yurtdışında diş hekimliği okumak isteyen öğrencilerin yapabileceği tercihler arasında güçlü bir konumdadır.

Yurtdışında diş hekimliği eğitimi almak isteyen öğrenci sayısının her geçen yıl arttığı Macaristan’da, bu alanda üniversite öğrenimi sağlayan en kaliteli üniversitelerin başında ülkenin üniversite kenti Peç’te bulunan Peç Üniversitesi gelmektedir. Yüksek öğretime başlama tarihi 1367’ye dayanan Peç Üniversitesi, Macaristan’da bulunan en eski ve köklü üniversitelerden birisidir.

20.000 öğrenci, 4.000’den fazla yabancı öğrenci ve 1.400 öğretim görevlisinin aktif olarak görev aldığı Peç Üniversitesi’nde Macaristan’da bulunan en gelişmiş araştırma ve eğitim seçenekleri öğrencilere sunulmaktadır. Üniversitede bulunan 10 fakültede verilen eğitimin başarısı Avrupa çapında yapılan birden fazla sıralama aracılığıyla tescillenmiştir.

Yönetim kadrosunda bulunan bir adet rektör ve üç adet rektör yardımcısı ile Avrupa Üniversiteleri’nin geleneksel yapısını sürdürmeye devam eden Peç Üniversitesi’nde alınacak bir diş hekimliği eğitiminin süresi beş yıldır. Verimliliğin öne çıktığı bu beş yıl içerisinde öğrenciler eğitimlerinin gerektirdiği tüm teorik ve pratik müfredatı uluslararası çapta saygınlık kazanmış bir eğitim sistemi aracılığı ile edinirler. Bunun yanı sıra öğrenciler Macaristan’ın en güzel kentlerinden birinde üniversite hayatlarını geçirme fırsatına da erişmektedirler. Modern imkanların köklü bir gelenek ile buluştuğu Peç Üniversitesi son teknoloji hekimlik ekipmanları ve gelişmiş laboratuvarlarla donatıldığından dolayı diş hekimliği alanındaki gelişmeleri yakından takip etmekle beraber o gelişmelere yön verme kapasitesini de kazanmış bir eğitim kurumudur. 

Macaristan üniversiteleri hakkında bilgi almak, Macaristan’da diş hekimliği okumak ve yurtdışı eğitimi hakkında daha detaylı bilgi almak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerini ziyaret ederek, alanında kendini kanıtlamış uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız