DRAFT BLOG

Tüm Macaristan İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Macaristan'da Eczacılık Programları

Eczacılık, yüzyıllardır hastalıklarla boğuşan insanoğlunun sağlığını koruyabilmesi için geliştirilmiş mesleklerin arasında tıp ile beraber en fazla saygı görenidir. Yoğun bir akademik eğitimden geçen eczacılar farmakolojinin doğasında yer alan kimya, fizik ve biyoloji gibi disiplinlerde de eğitildikleri için birer bilim insanı sayılırlar. Bu sebepten dolayı mezunlarını kariyerleri ve hayatları boyunca yoğun bir saygı ve prestijle karşılaştıran eczacılık mesleği yüksek öğrenim görmek isteyen sayısız öğrencinin idealleri arasında yer almaktadır.

İlaç üretimi, tanımlaması ve satışı odaklı olan eczacılık konusunda alınabilecek en iyi eğitim şüphesiz ki birçok ilaç firmasının merkezi olan Avrupa kıtasındadır. Bugüne değin sayısız ilacın icadı altında imzası olan farmakoloji devlerinin çıkış noktası noktası olan Avrupa’da alınabilecek bir eczacılık eğitimi kıtanın üstün sağlık geleneği ve bilimsel altyapısından dolayı yurtiçinde alınabilecek bir eczacılık eğitimine kıyasla çok daha verimlidir.

Avrupa’da alınabilecek verimli bir eczacılık eğitiminin en önemli merkezlerinden birisi de eğitime verdiği büyük önem ile kıtada ismini duyurmaya başlamış Macaristan’dır. Eğitim açısından Batı Avrupa ülkelerine kıyasla çok daha ucuz olan ve yapılan uluslararası anketlere göre dünyanın en güzel şehirlerini bünyesinde barındıran Macaristan, içinde bulundurduğu üniversitelerin akademik başarısıyla da tanınır ve bu sebeplerden dolayı ekonomik ve turistik anlamda cezbedici bir akademik merkez rolünü üstlenir.

Bu güzel ülkedeki en kalifiye eczacılık eğitimlerinden biri köklü akademik geçmişi ve güçlü eğitim kadrosu sayesinde rakiplerinden bir adım önde olmayı başaran Peç Üniversitesi’nde verilmektedir. Eğitim başlangıç tarihi 1367’ye kadar uzanan Peç şehrinde bulunan üniversite sadece Macaristan’ın değil Orta Avrupa’nın da en eski ve saygın üniversitelerinden birisi olarak bilinmektedir.

Yaklaşık 20.000 yerli öğrenciyi, 4.000’den fazla yabancı öğrenciyi ve 1.400 kadar akademisyeni bünyesinde bulunan Peç Üniversitesi Macaristan’da yüksek kaliteli araştırma ve eğitim seçenekleri sunan kurumlar arasında ilk sırada yer alır. On fakültede sunulan geniş kapsamlı eğitim programları sayesinde Peç Üniversitesi’nin sunduğu bir akademik alanda uzmanlaşmak diğer üniversitelerden çok daha kuvvetli sonuçları sağlayacak bir süreçtir.

Özellikle eczacılık alanında Macaristan’ın teknolojik açıdan en gelişmiş kimya, fizik, biyoloji ve farmakoloji laboratuvarlarına sahip olan üniversite aynı zamanda bu alanda verilen en gelişkin ve uluslararası müfredatı da eğitim sisteminin merkezine aldığından dolayı eczacılık bölümünde Macaristan’ın ve Avrupa’nın birçok üniversitesine kıyasla daha kalifiye ve detaylı bir eğitim sağlamaktadır. Verilen bu eğitim sayesinde kusursuz bir teorik ve pratik altyapıyla donanan öğrenciler parlak bir kariyer fırsatı yakalarlar.

Yurtdışında eğitim konusunda kendini ispatlamış üniversiteleri bünyesinde barındıran Macaristan, yurtdışında eczacılık eğitimi almak isteyen pek çok kişi için de referans noktasıdır.

Macaristan’da eczacılık eğitimi almak ve yurtdışı eğitimi hakkında daha detaylı bilgi edinmek için İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız