DRAFT BLOG

Tüm Macaristan İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Macaristan'da Ekonomi Okumak İster Misiniz?

2004 yılında AB vatandaşlığına girerek, eğitim, öğretim ve yaşam faaliyetleri konusunda kendini her geçen yıl geliştirip kalitesini arttırmaya çalışan Macaristan, bugün yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler için geniş ve kaliteli olanaklar sunmaktadır. Özellikle Ekonomi alanındaki başarılarıyla tanınan Macaristan üniversiteleri, Macaristan’da ekonomi okumak isteyen öğrenciler için en uygun okullardan biridir diyebiliriz.

 

Macaristan’ın köklü üniversiteleri, akademik metodlarındaki titiz ve özenli öğrenci yetiştirme usulleri, öğrencileri başarılı ve kaliteli bir şekilde geliştirme politikasıyla, öğrencilere her yönden kalifiye bir eğitim vermeyi amaçlar. Bu sayede öğrenci kendisini, geleceği ve kariyeri için çok fazla endişelenmeden, iyi bir üniversite eğitimi alarak, iş hayatına ve sosyal çevresine disiplinli bir şekilde hazırlar.

 

Macaristan üniversiteleri bugün, Avrupa’nın en güçlü üniversiteleri arasında yer almaktadır. Üniversiteler çoğunlukla bulundukları bölgenin bilim, sanat ve kültür merkezi haline gelmiştir. Macaristan’da üniversite okumak, yurtdışında eğitim almak isteyen Türk öğrencileri için en iyi ve en sağlıklı çözümlerden birisidir.

 

Macaristan üniversiteleri size geleceğinizle ilgili en düzgün eğitim metodunu vaad etmekle kalmıyor, aynı zamanda Batı Avrupa’nın en uygun ülkelerinden biri olduğu için de eğitim ve yaşam maliyetlerinizde size kolaylık sağlıyor. Macaristan’da üniversite okumak, yurtdışında üniversite okumak isteyenler için oldukça cazip bir seçenektir.

 

Macaristan’da üniversite okuyup, aynı zamanda Avrupa’yı rahatlıkla gezebileceğinizi söylemeden geçemeyiz. Macaristan Schengen bölgesinde yer aldığı için, üniversite öğrencilerine kolayca seyahat etme özgürlüğü vermekte ve tüm Avrupa’nın kapılarını daha öğrenciyken size açmaktadır. Bu sayede geleceğiniz için farklı fırsatları tanıma şansını elde edebilir ve kendinizi her açıdan geliştirebilirsiniz. 

 

Macaristan üniversiteleri özellikle ekonomi bölümlerinin kalitesiyle ünlüdür. Avrupa’nın ve hatta dünyanın en iyi ekonomi eğitimi Macaristan üniversitelerinde verilmektedir. Eğer yurtdışında ekonomi eğitimi almak istiyorsanız, Macaristan üniversiteleri sizi bu konuda en iyi şekilde yetiştirecek metodu ve eğitimi sağlar. Ayrıca diplomanızın YÖK tanınırlığı olmasından dolayı da hem Avrupa’da, hem de Türkiye’de kendi alanınızla ilgili iş bulabilecek, bu sayede çok çeşitli iş imkanına da sahip olmuş olabileceksiniz.

 

Macaristan’da Ekonomi eğitimi veren üniversitelerden bahsedecek olursak bunlardan ilki ve en önemlisi Budapeşte Corvinus Üniversitesi’dir. Hem lisans hem de yüksek lisans alanında eğitim veren Budapeşte Corvinus Üniversitesi, dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak görülen Budapeşte’de yer almaktadır. Avrupa’nın en köklü üniversitelerinden biri olup, Orta Avrupa’nın en iyi Ekonomi üniversitesi olarak kendini kanıtlamıştır.

 

Macaristan’da Ekonomi eğitimi alabileceğiniz bir diğer üniversite ise, International Business School (IBS)’dur.  Budapeşte Corvinus Üniversitesi gibi hem lisans, hem de yüksek lisans alanlarında eğitim vermektedir. 1991’de kurulan International Business School (IBS), Orta Avrupa’nın İngilizce eğitim veren ilk üniversitesi olmasıyla tanınır.

 

Siz de Macaristan’da Ekonomi okumak, yurtdışında eğitim almak istiyorsanız, Draft Yurtdışı Eğitim şirketinin deneyimli eğitim danışmanlarıyla görüşebilir ve kaydınızı vakit geçirmeden yapabilirsiniz. İstanbul, İzmir ve Ankara’daki ofislerimizi ziyaret etmek için, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız