DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Macaristan'da Uygun Harç Ücretleri İle  Üniversite Eğitimi Alın

Macaristan; öğrenci adayları arasında Doğu Avrupa’da Polonya, Rusya gibi ülkelerle birlikte, kaliteli yüksek öğretim kurumları ve uygun fiyatlarıyla biliniyor. Çoğu Batı Avrupa ülkesinde kaliteli eğitim daha yüksek fiyatlara denk geliyorken burada fiyatlar 1800 eurodan başlıyor. Yaşam maliyetlerinin de uygun olması, Macaristan kentlerinin öğrenci dostu yapılanması ve zengin sosyal, kültürel yaşantısıyla genç öğrencilerin tercihlerini etkiliyor. Ayrıca Macaristan’daki bazı üniversitelerde sınavsız eğitim imkanı da var. Yani kısacası, Macaristan'da uygun harç ücretleri ile üniversite eğitimi alabilirsiniz!

Bu ülkedeki saygın eğitim kurumlarının başında Debrecen Üniversitesi, Pecs Üniversitesi ve Eötvas Lorand Üniversiteleri geliyor. Bu üç kurum da Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi sıralamasında yer alıyor. Debrecen ve Eötvas Lorand başkent Budapeşte’de, Pecs ise adını aldığı Pecs kentinde bulunuyor. Şimdi sizlerle bu üniversiteler hakkında bildiklerimizi paylaşmak istiyoruz. 

Debrecen Üniversitesi

Macaristan’ın eğitim sürekliliği açısından en eski üniversitesidir, 1538’de kurulmuştur. DÜ’de sunulan dersler genel eğitim, pratik ve iş piyasasına yönelik alanlara odaklanmıştır. Eğitim kalitesi tüm Macaristan standartlarının üstünde kabul edilmektedir.  Yerel ve ulusal şirketlerle kurduğu işbirliği sayesinde öğrenciler eğitimleri esnasında iş süreçlerine dair bir fikir edinme şansı bulurlar.

Lisans ve yüksek lisans programlarında öğrencilere çok geniş bir eğitim yelpazesi sunuluyor. Ayrıca üniversitede çeşitli kredi ve burs olanakları bulunmaktadır. Bunların arasında Stipendium Hungaricum Bursu, Erasmus ve birkaç federal eğitim kredisi var.

Pecs Üniversitesi

Bu kurumun tarihi 1367 yılına dayanır ve asırları aşan bir eğitim deneyimini içinde barındırmaktadır. Orta Avrupa’daki en eski yüksek eğitim kurumlarından biridir. On fakülte binası bulunan okulda lisans programları geniş bir eğitim yelpazesinde hizmet vermektedir. 

Üniversite, bir rektör ve her biri farklı akademik konulardan sorumlu üç rektör yardımcısı tarafından yönetilen Avrupa üniversitelerinin geleneksel yapısını sürdürmektedir. Dekanlar tarafından yönetilen fakülteler daha büyük akademik alanları temsil ederler. Bu fakülteler öğrencilerle günlük iletişim halinde olan ve akademik programlardan sorumlu enstitü ve bölümlere ayrılırlar.

Eötvas Lorand Üniversitesi

Başkent Budapeşte’de yer alan bu okul Avrupa’daki ilk 1000 listesinin dışında dünyanın en iyi 500 üniversitesinden biridir. Kurulduğu yıl olan 1635 yılından beri eğitim faaliyetlerine hiç ara vermemiştir. 

Personelin %75’i akademik dereceye sahiptir ve bu, Macaristan üniversiteleri arasındaki en yüksek orandır. Eötvas Loránd Üniversitesi tarafından verilen diplomalar tüm dünyada geçerlilik taşımakta olup eğitim programları Macaristan Akreditasyon Kurulu tarafından akredite edilmiştir. ELÜ’de alacağınız derslerin kredileri tüm Avrupa Birliği üye ülkelerinde transfer edilebilir. Ayrıca, ELÜ öğretim üyeleri ve mezunları arasında Nobel Ödülüne aday gösterilenler olmuştur. Her yıl kayıt yaptıran öğrenci sayısı 28.000’i geçmekle birlikte son derece kalifiye 1.800 öğretim üyesi ve araştırmacı ELÜ bünyesinde faaliyet göstermektedir.

Macaristan’da uygun fiyata üniversite eğitimi almak, diğer üniversiteleri incelemek ve merak ettiğiniz sorulara yanıt bulmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşün. Sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurarak bizimle irtibat sağlayabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız