DRAFT BLOG

Tüm Macaristan İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Macaristan'da Yüksek Lisans Yapabileceğiniz Kaliteli Üniversiteler

Macaristan sahip olduğu köklü ve kaliteli eğitim veren üniversiteleri, doğal güzellikleri ve tarihi yapısıyla ilgi çekici ve yükseköğrenim için tercih edilen bir ülkedir. 

Ülkenin başkenti Budapeşte, Orta Avrupa’nın en büyük ikinci şehridir ve dünya sıralamasına girmiş başarılı üniversitelere ev sahipliği yapmaktadır. 

Macaristan’ın en prestijli okullarından biri olan Eötvös Lorand Üniversitesi dünyanın en iyi üniversiteleri listesinde 500. sırada yer almaktadır. Aynı zamanda Avrupa’nın en iyi 250 yükseköğrenim kurumundan biri olan Eötvös Lorand Üniversitesi 1635 yılında kurulmuştur. 8 fakültesi, 38 lisans ve 96 yüksek lisans programı ile Macaristan’ın eğitim portföyü en geniş üniversitesidir. Buradan alacağınız diploma uluslararası geçerliliğe sahip olacaktır. 

Başkent Budapeşte’den sonra en büyük ikinci şehir olan Debrecen’de bulunan Debrecen Üniversitesi 1538 yılında kurulmuştur. Yerel ve uluslararası şirketlerle kurduğu işbirliği ile öğrencilerine eğitim alırken deneyim kazanma fırsatı da sunan Debrecen Üniversitesi’nde yaklaşık 30 bin öğrenci 66 lisans ve 77 yüksek lisans eğitimi almaktadır. 

1367 yılında kurulan Peç Üniversitesi ise Orta Avrupa’nın en eski ve köklü üniversitelerinden biri olup 20 bin öğrenciye eğitim veren kaliteli araştırma ve eğitim seçenekleri sunan bir okuldur. On fakültede lisans, yüksek lisans ve doktora programı sunan Peç Üniversitesi dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesinde yer almaktadır ve diplomalarının uluslararası geçerliliği vardır.

Macaristan’da yüksek lisans yapabileceğiniz köklü ve kaliteli üniversiteler ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için Draft Yurtdışı Eğitim’in alanında uzman danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz. Danışmanlarımız size en uygun okulu ve programı seçmenizde yardımcı olmaktan memnun olacaklardır. İzmir ve Ankara’da bulunan ofislerimizi ziyaret ederek geleceğiniz ile ilgili atacağınız bu önemli adımda profesyonel kişilerden yardım alın.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız